مدیرعامل منطقه آزاد قشم با بیان آنکه فراز قشم برابر اعلام دادستانی بابت بدهی هایش به وزارت نفت واگذار شد، گفت: اگرچه قشم ایر در زمان حاضر متعلق به وزارت نفت است اما با مدیریت قبلی اداره خواهد شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علی اکبر شعبانی فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: جدا از واگذاری اراضی ایرلاین فراز قشم به ارزش 36 میلیارد تومان بابت بدهی بابک زنجانی به سازمان منطقه آزاد قشم، هتل 150 میلیارد تومانی که بابک زنجانی از سازمان خریداری کرده بود نیز به سازمان عودت داده شد.

وی درباره بازگشت زمین هایی که توسط سرمایه گذاران در دولت قبل از سازمان دریافت شده اما سرمایه گذاری در آنها صورت نگرفته بود، گفت: بنابر دستور دولت تدبیر و امید و دستور اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی مناطق آزاد قرار بر این شد به کسانی که در دولت های قبل، از سوی سازمان برای سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی و فعالیت های اقتصادی زمین اهدا شده اما زمین ها بدون انجام فعالیت های اقتصادی به تصرف سرمایه گذاران درآمده اند باید به سازمان عودت داده شوند.

شعبانی فرد ادامه داد: با برخی از این سرمایه گذاران مصالحه کردیم و به برخی هم مهلت برای راه اندازی و ادامه کارهای اقتصادی در زمین اعطا شده، البته 400هکتار زمین تصرف شده نیز به سازمان برگشت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.