نمایش یک ساعت آرامش نوشته فلوریان زلر همزمان با اجرای پاریس و لندن به کارگردانی و طراحی سحر رضوی در بخش مسابقه تئاتر ایران جشنواره تئاتر فجر اجرا می‌­شود.

به گزارش جماران به نقل از خبرآنلاین، این نمایش که اجرایش در پاریس رو به اتمام است و در لندن همچنان در حال اجراست، شنبه ۱۱ بهمن در تهران و در تالار چهارسو اجرا خواهد شد.

بر اساس این نمایشنامه فیلمی (به کارگردانی پاتریک لکونت) ساخته شده است و از سوی حمیدرضا و حامد امان‌پور قرایی ترجمه و بازنویسی شده است.

در این نمایش‌نامه؛ میشل، مجذوب ِ موسیقی ِ جاز است. او به تازگی آلبوم کمیابی را پیدا می‌کند. موسیقی ِ قدیمی که او بسیار در جستجویش بوده است و حالا چیز زیادی نمی‌خواهد، تنها یک ساعت آرامش.

فلوریان زِلر Florian Zeller، نمایش‌نامه‌نویس سی‌وپنج ساله‌ی فرانسوی است که نخستین بار با نوشتن رمانِ برف‌های مصنوعی در سن بیست‌ودو سالگی در جهان ادبیات به شهرت رسید. سپس در سال بعد با نوشتن نمایش‌نامه‌­ای وارد جهان تئاتر شد. آثار نمایشی او عبارتند از نمایش‌نامه‌های؛ دیگری 2004، سوارکاری 2005، اگر تو می‌مردی 2006، او منتظرت هست 2008، مادر 2010، قیقت 2011، پدر 2012، یک ساعت آرامش 2013.

فلوریان زلر تاکنون موفق به دریافت جوایز ادبی بسیاری شده است مانند جایزه ویژه‌ی جوانان از آکادمی تئاتر فرانسه و جایزه‌ی معتبر مولیر برای بهترین نمایش‌نامه.

گروه نیمکت برآن است، با برگردانِ نمایش‌نامه‌ی «یک ساعت آرامش» به فارسی، ضمن معرفیِ (برای نخستین بار) نویسنده‌ای جوان، خلاق و مهم از نسل نوِ تئاتر فرانسه، مخاطبان وطنی را با جدیدترین اتفاقات ادبیات نمایشیِ فرنگی نیز آشنا سازند.

بازیگران (به ترتیب ورود به صحنه) : سروش طاهری، مانلی حسین‌پور، حسین شفیعی، امیر‌بهادر اورعی، امید مصباحی، صحرا رمضانیان.

و از عوامل اجرا می‌­توان به این نام‌ها اشاره کرد: دستیار کارگردان: فرزاد علوی، مدیر صحنه: امین عبداللهی، منشی صحنه: علی مشهدی، طراح صحنه و نور: حامد امان‌پور قرایی، وحید امان‌پور قرایی، طراح لباس: سحر رضوانی، طراح گریم: امیرحسین غفاری، طراح پوستر و بروشور: سینا افشار، عکاس: مصطفی بذری، مشاور صحنه و اجرای دکور: مهدی امان‌پور قرایی، مدیر روابط عمومی: میثم رضوانی، مدیر تبلیغات: مینو بوذرجمهری، میثم خویی.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.