داووس سوییس این روزها میزبان صدها سیاستمدار ارشد و اقتصاددان است. مسیولان گوگل نیز به عنوان یک شرکت پیشرو در موضوع فن آوری اطلاعات در داووس و در کنفرانس جهانی اقتصاد حضور دارند. "اریک اشمیت" از مدیران گوگل نیز در یک کنفرانس خبری در این اجلاس حضور به هم رساند و در پیش بینی عجیبی در مورد تغییر ماهیت فضای وب اعلام کرد به نظر من عمر اینترنت به پایان خواهد رسید!

به گزارش جماران به نقل از شفقنا، "اریک اشمیت" گفت به نظر من اینترنت کم کم محو می شود. او در توضیح این پیش بینی خود گفت هم اکنون اینترنت دیگر آن فضای چند سال پیش نیست، شما هم اکنون می توانید با ابزارهای مختلف ارتباط برقرارکنید، می توانید حتی لباسی بپوشید که پویا - دینامیک - است، هزاران آدرس آی پی، ابزار، پردازشگر و بسیاری چیزهای دیگر وجود دارد که می تواند شما را با محیط بیرون - بدون حتی کوچکترین حرکتی- مرتبط کند، فرض کنید در یک اتاق محصور هستید، اتاقی که پویا است و شما حتی در این اتاق دربسته نیز می توانید با جهان ارتباط برقرار کنید و این لزوماً بیانگر نیاز شما به اینترنت نیست، جهان به سمت خلق دنیایی مجازی، پویا و به شدت خصوصی در حال حرکت است.

اشمیت این سخنرانی را در کنفرانس خبری مشترک با "ویتوریو کولایو" رییس شرکت ارتباطاتی "وودافون" و" شریل ساندبرگ" از روسای شبکه اجتماعی "فیسبوک" و نیز "ساتیا نادلا" رییس "مایکروسافت" ایراد کرد. نام این کنفرانس نیز "آینده فضای مجازی" بود.

با این حال گروهی از محققان ژنتیک و رایانه دانشگاه "هاروارد" با انتقاد از روند رو به رشد در فضاهای مجازی و مصنوعی، آن را با فضای ترسیم شده در رمان های "جرج اورول" مقایسه کرده و به شدت از این موضوع انتقاد کرده اند. "مارگو شلتزر" از متخصصان رایانه هاروارد می گوید ما اکنون در فضای مجازی دیگر چیزی به عنوان فضای شخصی نداریم، انواع ابزارهای جاسوسی دیگر فرصت نفس کشیدن به انسان را از او گرفته اند.

"صوفیا روست" از محققان ژنتیک هاروارد نیز با اشاره به سخنان اشمیت گفت این اتفاق در حال افتادن نیست، بلکه مدتها است که اتفاق افتاده و بشر دیگر جایی برای انجام امور شخصی خودپیدانمی کند!

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.