به گزارش جماران، شیائومی، سومین تولیدکننده بزرگ موبایل هوشمند در جهان قصد دارد حضوری فعال در بازار سیستم های امنیت خانگی و حفاظت از خانه ها در برابر مزاحمان داشته باشد. در همین راستا، سیستم خانگی هوشمند شیائومی اخیرا در پکن معرفی شده است. این سیستم هوشمند شامل یک حسگر حضور انسان، حسگرهای در و پنجره، یک زنگ در بی سیم و یک بخش مرکزی برای اتصال تمامی این دستگاه ها به اینترنت می شود.

افزایش امنیت خانه با سیستم هوشمند شیائومی

حسگر کوچک حضور انسان سیستم خانگی هوشمند شیائومی را می توان در هر جایی قرار داد. این حسگر توانایی شناسایی اشیا متحرک در یک زاویه 170 درجه را دارد و تحت پروتکل زیگ‌بی، یک استاندارد بی سیم جهانی، به بخش مرکزی متصل می شود.

افزایش امنیت خانه با سیستم هوشمند شیائومی

حسگرهای در و پنجره که به اندازه انگشت شست هستند امکان اتصال روی درها و پنجره ها را داشته و نظارت همزمان را امکان‌پذیر می کنند. این حسگرها نیز تحت پروتکل زیگ‌بی به بخش مرکزی متصل می شوند و امکان کنترل از راه دور درها و پنجره های خانه در هر زمانی را فراهم می کنند.

افزایش امنیت خانه با سیستم هوشمند شیائومی

بخش مرکزی سیستم خانگی هوشمند شیائومی از ماژول هوشمند توسعه داده شده توسط این شرکت استفاده می کند که به کاربر اجازه کنترل تمامی دستگاه های زیگ‌بی در خانه توسط یک تلفن همراه شیائومی را می دهد.

افزایش امنیت خانه با سیستم هوشمند شیائومی

سیستم خانگی هوشمند شیائومی از جدیدترین محصولات اکوسیستم بلندپروازانه این شرکت است که تبدیل لوازم خانه به دستگاه هایی هوشمند را هدف قرار داده است. شیائومی اکوسیستم خود را با سرمایه گذاری در شرکت های دیگر شکل داده است. به عنوان مثال، سیستم خانگی هوشمند توسط شرکت لوتو توسعه داده شده است. طی دو سال گذشته، شیائومی در 25 شرکت سرمایه گذاری کرده که از آن جمله می توان به شرکت نوپای آمریکایی میس‌فیت نیز اشاره کرد.

افزایش امنیت خانه با سیستم هوشمند شیائومی

از جمله محصولات دیگر اکوسیستم شیائومی می توان به کیت اندازه گیری فشار خون، یک تلویزیون هوشمند، و یک تصوفیه کننده هوا اشاره کرد.

بنابر گزارش شرکت IDC، شیائومی در حال حاضر پس از سامسونگ و اپل سومین تولیدکننده بزرگ موبایل هوشمند در جهان است.

منبع: عصر ایران

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.