خبرگزاری رویترز از ژنو به نقل از دیپلمات ها گزارش داد :ایران و قدرت های مهم جهان روز یکشنبه پیشرفت ' محدودی ' در کاهش اختلافاتشان برسر برنامه هسته ای داشتند ولی موافقت کردند همزمان با فشار اوباما بر کنگره امریکا برای جلوگیری از وضع تحریم های بیشتر علیه جمهوری اسلامی ، تلاشهایشان را افزایش دهند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، مذاکرات ژنو که در سطح مدیران سیاسی برگزار شد،حاصل یک دیپلماسی پنج روزه در این شهر سوییس و پاریس و نشست های طولانی بین جان کری و محمد جواد ظریف وزیران امورخارجه امریکا و ایران بوده است.

یک دیپلمات همزمان با نشست نهایی معاونان وزیران خارجه در اواخر بعداز ظهر یکشنبه به رویترز گفت :' پیشرفت اساسی محدود بود، کارشناسان فردا صبح به کار خود ادامه خواهند داد.

منصفانه باید گفت که همگی نسبت به تشدید تلاشها تعهد نشان دادند. '

وی افزود :' جو مطلوبی در جهتی بوجود آمده که احتمالا به نشست بیشتر طی ماه های آینده در تلاش برای حصول پیشرفت منجر خواهد شد. '

هلگا اشمید مدیر سیاسی اتحادیه اروپا ریاست این مذاکرات را در ژنو در پشت درهای بسته با حضور مقاماتی از ایران ، انگلیس ، چین ، فرانسه ، آلمان ، روسیه و امریکا به عهده داشت .

وندی شرمن معاون وزیر خارجه، ریاست هیات امریکایی را به عهده داشت و نماینده ایران عباس عراقچی معاون وزیر خارجه بود.هیچیک از دو طرف با خبرنگاران صحبت نکردند.

باراک اوباما رییس جمهوری امریکا روز جمعه به قانونگذاران در مورد تشدید تحریمها علیه ایران هشدار داد و تهدید کرد که هرگونه اقدام آنها را در این زمینه وتو خواهد کرد

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.