یک حزب دست راستی و ضداسلامی در بلژیک خواستار ممنوعیت رانندگی زنان محجبه شده است. حزب افراطی Flaman Vlaams Belang بلژیک از پارلمان این کشور خواسته اجازه ندهد هیچ زنی با روسری و حجاب رانندگی نماید. این درخواست با فرستادن یک طرح به پارلمان بلژیک کلید خورده است.

به گزارش جماران به نقل از شفقنا، مسوولان این حزب که ید طولایی در اظهارات و اقدامات نژادپرستانه و به ویژه ضداسلامی دارند به این بهانه که روسری و حجاب باعث عدم دید کافی راننده و بروز حوادث رانندگی می شود، قصد دارند زنان مسلمان را در بلژیک از رانندگی محروم نمایند.

فیلیپ دِوینتر رئیس حزب افراطی بلژیک گفته هم اکنون صحبت با تلفن همراه و غذا خوردن در هنگام رانندگی در این کشور ممنوع است پس روبنده و روسری نیز باید ممنوع شود، چرا که روسری باعث کاهش دید از طرفین می شود!

درسال 2007 یک حزب افراطی هلندی نیز خواسته بود حجاب زنان در هنگام رانندگی را ممنوع کند که در نهایت موفق نشد. براساس قوانین اروپا، کلاه، روسری و چیزهای مشابه هیچ خطری برای راننده و دیگران ایجاد نمی کند. اما دوینتر خود در نطقش در پارلمان بلژیک اعتراف کرد که می خواهد ریشه بحران یعنی اسلام را بخشکاند. تحرکات این حزب افراطی پس از حملات به نشریه شارلی ابدو بیشتر نیز شده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.