دو کودک خردسال که مدعی هستند از سوی والدینشان مجبور به گدایی شده بودند، پس از فرار از خانه در یکی از بوستان‌های دزفول شناسایی و تحویل بهزیستی شدند.

به گزارش جماران، رییس اداره بهزیستی شهرستان دزفول در این باره گفت: پنجشنبه گذشته فرد ناشناسی پیامکی به اورژانس اجتماعی ارسال کرد مبنی بر این که دو دختر خردسال را دیده که در بوستان دولت این شهر پرسه می زنند و وضع ظاهری مناسبی ندارند.

با دریافت این پیامک تحقیقات برای بررسی صحت موضوع آغاز شد. امدادگران واحد اورژانس اجتماعی بهزیستی به محل مورد نظر اعزام شدند و به جستجو در اطراف آنجا پرداختند، اما موفق به یافتن دو دختر خردسال نشدند.

سعید ایثاری افزود: در حالی که جستجو ها ادامه داشت، امدادگران از طریق مردی که صاحب رستورانی در آن بوستان است متوجه شدند دو دختر خردسال در پارک زندگی می کنند.

وی یادآور شد: روز بعد، دوباره امدادگران واحد اورژانس اجتماعی و ماموران انتظامی در بوستان دولت حاضر شده و آنجا را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند و پس از ساعاتی دو دختر خردسال را در حال پرسه زدن در حوالی بوستان، شناسایی و به بهزیستی منتقل کردند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: این دو کودک که پنج و 10 ساله هستند، در تحقیقات اولیه گفتند ساکن شهر دیگری هستند و والدینشان آنها را در شرایط بد نگهداری می کردند. حتی برای این که پولی به خانه ببرند مجبور به گدایی بودند. همین موضوع باعث شده آنها از خانه فرار و به این شهر سفر کنند و از روز بیست و سوم دی امسال وارد شهر دزفول شده اند.

ایثاری گفت: تحقیقات برای شناسایی والدین آنها و این که چرا این دو کودک از خانه خارج شده اند، آغاز شده است. اگر مشخص شود گفته های این دو کودک صحت دارد و خانواده هایشان صلاحیت لازم برای نگهداری از آنها را ندارند در بهزیستی از این دو کودک نگهداری می شود.

منبع: جام جم

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.