لیام نیسون بازیگر مشهور مجموعه سه گانه «ربوده شده»، یکی از پرهوادارترین شخصیت‌های اکشن از نگهداری تعداد بالای اسلحه توسط مردم عادی در آمریکا انتقاد کردید.

به گزارش جماران به نقل از مهر، شخصیت برایان میلز فیلم‌های سه گانه «ربوده شده» هیچ مشکلی در استفاده از اسلحه برای نابود کردن آدم بدهایی که خودش و خانواده‌اش را مورد آزار قرار دادند ندارد، اما بازیگر این شخصیت یعنی لیام نیسون خیلی دل خوشی از اسلحه ندارد.

این بازیگر ایرلندی در مصاحبه‌ای با گلف نیوز دبی به مساله تعداد بالای سلاح‌های موجود در خانه‌های مردم اشاره کرد و با توجه به اتفاقات مجله شارلی ابدو گفت: اول از همه باید بگویم که دعاها و احساساتم همراه با افرادی است که جانشان را از دست دادند.

وی افزود: اسلحه‌های بسیار زیادی در دسترس مردم است، مخصوصا در آمریکا. فکر کنم جمعیت کل آمریکا حدود 320 میلیون است. بیش از 300 میلیون اسلحه در این کشور وجود دارد که بیشترشان هم به طور خصوصی در مالکیت افراد ساکن این کشور قرار دارد. به نظر من این یک رسوایی است. هر هفته داریم روزنامه‌ها را بر می‌داریم و می‌بینیم که باز هم چند کودک دیگر در مدارس کشته شده‌اند.

فیلم «ربوده شده 3»

وقتی از او پرسیده شد که‌ ‌آیا بازی کردن شخصیت مامور سابق سی‌آی‌ای برایان میلز که بسیار از اسلحه‌اش استفاده می‌کند با دیدگاه‌های شخصی‌اش تضاد دارد یا خیر، نیسون پاسخ داد که از نظر او این نقش مردم را تشویق نمی‌کند که بروند و برای خود اسلحه تهیه کنند.

او گفت: خود من هم با تماشای فیلم‌های کابویی بزرگ شدم و عاشق انجام حرکت جلو گرفتن دو انگشت مانند اسلحه و درآوردن صدای بنگ بنگ، تو مرده‌‌ای بودم. اما من در آخر تبدیل به یک قاتل نشدم! فکر می‌کنم این قدرت سینما است. شخصیتی مانند برایان میلز که با اسلحه‌های خود به دنبال انتقام گرفتن می‌رود یک فانتزی به تمام معناست. فقط در فیلم‌هاست. فکر می‌کنم می‌تواند به مردم یک نوع خلاصی موقت از تمام استرس‌های زندگی و تمام چیزهای دیگر بدهد. معنی‌اش این نیست که همه‌شان قرار است بروند بیرون و یک اسلحه تهیه کنند.

لیام نیسون با «ربوده شده 3» اکنون در صدر باکس آفیس آمریکا حضور دارد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.