وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی اقدامات دولت یازدهم در 16 ماه گذشته از تجهیز 330 سالن سینمای کشور به سیستم دیجیتال خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، تجهیز سالن های سینما به سیستم دیجیتال از سال گذشته و همزمان با جشنواره سی و دوم فیلم فجر آغاز شد و براین اساس امسال 330 سالن به سیستم پخش دیجیتال فیلم مجهز شده اند .

علی جنتی در آیین رونمایی از سامانه دسترسی به منابع تصویری سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: زمانی که به این وزارتخانه آمدم جلساتی با سینماگران برگزار کردم که بسیاری عنوان می کردند 4 یا 8 سال است پا به وزارت ارشاد نگذاشته اند یا برخی از ارائه فیلم خود به جشنواره فیلم فجر امتناع می کردند.

وی در این مراسم که شنبه شب برگزار شد، گفت: فیلم رستاخیز در سال 91 آماده شده بود اما سینماگر حاضر به ارائه فیلم به جشنواره نبود ، این رخدادها به دلیل سرخوردگی ایجاد شده در اهالی سینما بود اما اکنون اهالی سینما نشاط پیدا کردند.

عضو کابینه یازدهم اظهار داشت: برای مثال خانه سینما که مدتها بسته شده بود باز شد، سینماهای جدیدی به مجموعه سینماها اضافه شد و در حالی که یکی از معضلات سینما، یأس سینماداران و تغییر کاربری سینماها بود اما با طرح هایی مانند سینما سلام، مردم با سینما آشتی کردند.

وی همچنین گفت: فیلم های دارای ممنوعیت اکران از گذشته به ارث رسیده اند و در دوره جدید تلاش شد که مجوز ساخت با دقت بسیاری ارائه شود و پس از آن پای مجوز می ایستیم که همه مجوزها اکران شود.

وزیر ارشاد با بیان اینکه یکی از نکاتی که از ابتدا به دنبال آن بودیم کاهش تصدی گری دولت در اجرا است، گفت: مواردی مثل جشنواره فیلم، تئاتر، موسیقی، نمایشگاه کتاب و نمایشگاه رسانه های دیجیتال از موضوعاتی است وزارت فرهنگ باید سیاستگذار، برنامه ریز و ناظر آن باشد.

وی با بیان اینکه از ابتدا اعلام کرده ایم که برای واگذاری این گونه جشنواره ها و نمایشگاه ها آمادگی داریم، برگزاری موفق جشنواره رسانه های دیجیتال را از این نمونه برشمرد.

هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال آبان ماه امسال برگزار شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب اشاره کرد و گفت: در حوزه کتاب نیز نمایشگاه اردیبهشت ماه کتاب را عملاً واگذار کرده ایم و به ناشران و تشکل های نشر اعلام شده که خودشان کار را برعهده بگیرند و همین سیاست را درباره جشنواره های سینمایی و دهه فجر نیز دنبال خواهیم کرد.

جنتی یک را هم یادآور شد که 1.5 سال تا 2.5 سال پیش نامی از اپراتور سوم همراه وجود نداشت اما این اپراتور کم کم جای خود را پیدا می کند.

وزیر ارشاد اضافه کرد : به دلیل اینکه از این اپراتور استفاده می کردم ضعف هایی در آنتن دهی وجود داشت که بابت آن گلایه می کردیم اما اکنون وضعیت بهتر شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه همچنین از تجهیز 330 سالن سینمای کشور به سیستم دیجیتال خبر داد.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از 12 تا 24 بهمن ماه برگزار می شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.