عضو ادوار شورای مرکزی خانه احزاب در باره آخرین وضعیت راه اندازی خانه احزاب گفت: در حال حاضر 80تا 90 حزب، نامه مربوط به خانه احزاب را امضا کرده اند اما اصولگرایان فعلا موافق این مسئله نیستند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حسن غفوری فرد ادامه داد: یک عده معتقدند خانه احزاب قبلی برندی در کشور بوده و باید همان احیا شود، اما برخی نیز معتقدند که در آن خانه احزاب تقلب هایی اتفاق افتاده و از آن ذهنیت منفی وجود دارد از این رو باید با عنوان جدید شروع به فعالیت کند.

این فعال اصولگرا با اشاره به عناوینی همچون باشگاه یا کانون احزاب برای راه اندازی خانه احزاب جدید گفت: در حال حاضر بحث محتوایی کمتراست و مباحث بر روی قالب و شکل و فرم متمرکز است؛ نامه ای در این زمینه تهیه و گروه هایی نیز آن را امضا کردند تا مجمع عمومی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه اگر دو سوم اعضای خانه احزاب درخواست مجمع عمومی کنند، طبق اساسنامه باید تشکیل شود، افزود: قرار بود آن درخواست نوشته شود وعده ای نیز آن را امضا کردند اما احزاب اصولگرا با توجه به سابقه خانه احزاب با احیای آن مخالف هستند چرا که خانه احزاب واقعی یا باشگاه احزاب زمانی شکل می گیرد که متشکل از همه گروه های اصولگرا، اصلاح طلب و مستقل ها باشد.

غفوری فرد افزود: اگر غیر از این باشد همه گروه ها برای خود از مجموعه ای برخوردار هستند اما بحث خانه احزاب این است که احزاب مختلف در آن جمع شوند.

این فعال سیاسی یادآور شد:درحال حاضر محوریت بنده و آقای موسوی تبریزی در موضوع احیای خانه احزاب دیگر وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زمان جلسه بعدی با وزیر کشور از سوی وزیر تعیین می شود، گفت: با توجه به ذهنیت منفی که از خانه احزاب قبلی وجود دارد اصولگرایان بر روی عناوینی همچون باشگاه احزاب یا کانون احزاب تأکید دارند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.