فعال تویتری عربستانی، معروف به «مجتهد» با اشاره به وخامت حال ملک عبدالله پادشاه عربستان اعلام کرد که به زودی تغییرات کلانی درعربستان روی خواهد داد که سردمدار آن، خالد التویجری رئیس دفتر پادشاه است که به‌جای او تصمیم می‌گیرد و احکام مهم را امضا می‌کند.

به گزارش جماران، مجتهد که به خاطر انتشار اخبار خاندان پادشاهی عربستان و اخبار پشت پرده این کشور معروف است، در یادداشتی اعلام کرد: براساس خبرهایی که تاکنون دریافت کرده ام، آثار خستگی و بیماری از سه روز پیش بر عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، عارض و از دو شب گذشته حال او بدتر شده و ساعت 11 شب با بالگرد خصوصی به بیمارستان منتقل شد.

وی گفت: اردوگاه پادشاه عربستان در «روضة خریم»، بیمارستانی کاملا مجهز دارد اما به نظر می‌رسد حال پادشاه به حدی وخیم شده است که نیاز به بیمارستانی پیشرفته ‌تر پیدا کرده است.

مجتهد در یادداشت دیگری تصریح کرد که آماده‌باش امنیتی گسترده‌ای که هنوز جزییاتش به دستم نرسیده از بامداد دیروز در عربستان برقرار و بیمارستان به پادگانی نظامی تبدیل شده است.

وی افزود: به زودی خالد التویجری رییس دفتر پادشاهی عربستان، به نام پادشاه تغییرات بسیار مهمی به شرح ذیل در سطح کشور اعلام خواهد کرد:

- برکناری سلمان بن عبدالعزیز (ولیعهد) و جایگزینی مقرن

- کناره گیری پادشاه و پادشاه شدن مقرن

- انتخاب متعب (فرزند عبدالله) به عنوان ولیعهد مقرن

دفتر پادشاهی عربستان در بیانیه ای اعلام کرد که ملک عبدالله دیروز، چهارشنبه، برای معاینات پزشکی وارد بیمارستانی در ریاض شده است.

در پی اعلام خبر، شاخص بورس عربستان 5.2 درصد سقوط کرد.

منبع: العالم

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.