وزیر امور خارجه در واکنش به بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، خواستار آزادی فوری وی شد و گفت: برخوردهای قهری با رهبران مورد احترام مردم، مخاطرات و تهدیدات را افزایش خواهد داد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، «محمد جواد ظریف» عصر چهارشنبه در واکنش به بازداشت غیر منتظره «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت سیاسی الوفاق بحرین افزود: برخوردهای قهری با رهبران مورد احترام مردم که برغم شرایط سخت سیاسی و امنیتی سالهای اخیر از مشی مسالمت جویانه برای پیگیری مطالبات مردم عدول نکرده اند، بر پیچیدگی اوضاع خواهد افزود و مخاطرات و تهدیدات را افزایش خواهد داد.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: واکنش های بین المللی و مجامع و مراجع دینی مذهبی به دستگیری شیخ علی سلمان نشان می دهد که ایشان از احترام زیادی برخوردارند و مشی اعتدالی ایشان و جمعیت الوفاق مقبولیت مردمی و بین المللی دارد.

«شیخ علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین که روز شنبه این هفته از سوی وزارت کشور بحرین احضار شده بود، روز یکشنبه پس از ورود به ساختمان تحقیقات جنایی در منطقه 'العدلیه' در حالی که از ورود وکلایش به این ساختمان جلوگیری شده بود، بازداشت شد.

توده های خشمگین مردم بحرین در سراسر این کشور، این اقدام رژیم آل خلیفه را جنون آمیز و متهورانه توصیف کردند.

شیخ علی سلمان طی مبارزه خود با رژیم دیکتاتور آل خلیفه برای نخستین بار در سال 1994 بازداشت و پس از آن به انگلیس تبعید شد و پس از بازگشت از تبعید در سال 2001 در جمعیت ملی اسلامی الوفاق به فعالیت های سیاسی پرداخت و از زمان شکل گیری این جمعیت تا امروز دبیرکل این جمعیت بوده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.