سال 2014 میلادی نیز مانند دیگر سال های گذشته پولدارها پولدار تر شدند و بی پول ها بی پول تر تا فاصله طبقاتی این دو قشر همچنان بیشتر شود.

به گزارش جماران به نقل از مجله مهر، راشاتودی نوشت 400 تن از ثروتمندان و مولتی میلیاردرها طی سال 2014، 92 میلیارد دیگر به مجموع ثروت خود افزودند تا مجموع دارایی‌هایشان به 4100 میلیارد دلار برسد. بدین ترتیب شکاف قطور و عمیق طبقاتی موجود در جهان، طی این سال بار دیگر افزایش یافت. این در حالی است که ثروت ثروتمندان روسی به علت بحران اکراین و تبعات پیرامون آن کاهش یافت.

ilEEuvFugtyY.jpg

جک ما، رییس گروه تجاری علی بابابرنده بزرگ سال اخیر میلادی، جک ما، موسس گروه تجاری علی بابا (بزرگ ترین شرکت تجارت الکترونیک در چین) بود که توانست حدود 25 میلیارد دلار به ثروتش بیافزاید و با 28.7 میلیارد دلار سرمایه به عنوان پولدارترین فرد آسیا برسد و بیشتر از هرکس دیگر در سال 2014 میلادی سود کند.

worlds-richest-get-richer.si.jpg

جک ما، رییس گروه علی بابا، بر روی صفحه الکترونیکی بزرگی در پشت سرش نگاه می‌کند که نشان‌دهنده نمودارهای آنلاین فروش سایت‌های زیرمجموعه‌ شرکتش است

دو برنده بزرگ دیگر سال اخیر از لحاظ مالی، «واران بافت» و مارک زاکربرگ بودند. بافت توانست در دهها تجارتی که زیر دست دارد سودهای کلان کرده و سرمایه‌اش را طی یک سال به میزان 13.7 میلیارد دلار افزایش دهد. زاکربرگ که بنیان گذار فیس بوک، بزرگ ترین کمپانی شبکه اجتماعی در جهان است، توانست با رونق دادن فیس بوک و جذب تبلیغات، 10.6 میلیارد دلار به ثروتش بیافزاید. خرید اینستاگرام در سال 2012، در این موفقیت بی تاثیر نبوده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.