فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص اقامه آخرین نماز جمعه ایشان در سال 1388 و اظهارات اخیر سیدرضا تقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، مبنی بر کنترل سخت آن روز گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی آن روز به نماز جمعه رفتند تا روشنگری کنند و به نوعی با سخنانشان مردمی که مثل یک جرقه منتظر آتش گرفتن بودند را آرام کنند که اتفاقا با سخنرانی تاریخی که داشتند هم چنین امری می توانست با ادامه یافتن حضور ایشان در نماز جمعه محقق شود.

به گزارش جماران، یاسر هاشمی گفت: اینگونه نبوده که کنترل نماز جمعه آیت الله هاشمی رفسنجانی سختی های زیادی را به همراه داشته باشد. چرا که آمدن آیت الله هاشمی رفسنجانی به تریبون نماز جمعه خود به تنهایی موجب آرامش حوادث بعد از انتخابات 88 بود.

وی در خصوص اینکه گفته می شود آقای هاشمی خودشان متوجه شدند که به این شکل نمی تواند نماز بخواند گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره بر این اصل تاکید دارد که ائمه جمعه باید برای روشنگری پشت این تریبون قرار گیرند و کسی که نماز جمعه را اقامه می کند در سخنرانی خطبه ها باید با مردم صادقانه صحبت کند. بعد از آخرین نماز جمعه آیت الله ، شرایطی پیش آمد که امکان بیان سخنان صادقانه و روشنگرانه وجود نداشت. به همین دلیل آیت الله هاشمی رفسنجانی دیگر به نماز جمعه نرفت.

هفته گذشته حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفته بود که کنترل نماز جمعه آیت الله هاشمی رفسنجانی سخت بود و فضا فضایی نبود که ایشان بتوانند نماز جمعه را اقامه بکنند. خودشان هم شاهد بودند که ما به چه زحمتی نماز جمعه را اداره کردیم.خیلی صحبت در مورد نماز جمعه شد؛ جناب آقای هاشمی خودشان هم متوجه شدند که به این شکل نمی‌تواند نماز بخواند.

منبع: ایسکانیوز

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.