رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری بزرگترین کنفرانس اقتصادی ایران در هفته آینده، فقر را مهمترین مشکل فعلی کشور عنوان کرد و گفت: محور کنفرانس اقتصادی هفته آینده باید برپایه رفع فقر در کشور استوار باشد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علیرضا محجوب با اشاره به افزایش قیمت کالاها به خصوص کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در نتیجه طرح هدفمندسازی یارانه ها، افزود: درصد بالایی از جمعیت کشور در حال حاضر در فقر زندگی می کنند و تا این معضل رفع نشود مشکلات دیگر جامعه نیز مرتفع نخواهد شد.

وی میزان پرداخت یارانه به اقشار آسیب پذیر جامعه را بسیار ناچیز دانست و با بیان آنکه، نمی توان اسم این رقم را در این شرایط یارانه گذاشت، وضع معیشتی بسیاری از حقوق بگیران شاغل، بازنشستگان و به خصوص کارگران را غیرقابل دفاع توصیف کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه، پرداخت بیمه بیکاری به بیکاران جامعه به خصوص سرپرستان خانوار را تا هنگام ایجاد شغل مناسب برای آنها، بسیار موثرتر از پرداخت یارانه به تمام اقشار جامعه از جمله ثروتمندان ذکر کرد.

محجوب، ضمن اظهار خرسندی از برگزاری کنفرانس اقتصادی و گردهمایی دولت با خبرگان و کارشناسان علوم اقتصادی به منظور هم اندیشی در خصوص رفع معضلات اقتصادی کشور، وجود تورم و رکود را از نشانه های عمده بیماری اقتصاد کشور دانست و اظهار امیدواری کرد دولت یازدهم برای برون رفت از این وضعیت قدم های موثری بردارد.

دبیرکل خانه کارگر ایران خاطرنشان کرد: خروج از رکود تورمی موجود کار دشواری است و دولتمردان با همکاری نخبگان اقتصادی و دانشگاهیان باید تمام تلاش خود را برای خروج از وضعیت فعلی بکار گیرند.

نخستین کنفرانس اقتصاد ایران و بزرگترین گردهمایی دولت با کارشناسان و فعالان اقتصادی هفته آینده 14 و 15 دیماه با هدف بررسی مهمترین مشکلات اقتصادی ایران و راههای دستیابی به رشدپایدار و اشتغال زا در کشور در محل سالن اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در تهران برپا خواهد شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.