نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر این که گروه های سیاسی از شورا برای ترساندن استفاده نکنند، گفت: احتمالا می خواهد اطمینانی بدهد که انشا الله بحث های سیاسی در بررسی صلاحیت های انتخابات آینده دخیل نخواهد بود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، «مسعود پزشکیان» امروز(چهارشنبه) در جمع خبرنگاران افزود: به هر حال همیشه از این که یک گروهی بخواهد حرفی بزند، هراسی نسبت به شورای نگهبان وجود دارد تا مبادا رد صلاحیت شود.

وی ادامه دادگفت:

وی ادامه داد: البته شورای نگهبان فقط مجموع حقوقدانان و فقهای این شورا نیست بلکه مقداری از مسایل دیگر نیز در شهرستان ها و توسط نمایندگان این شورا وجود دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این کمیته ها اطلاعاتی را به شورای نگهبان می دهند که ممکن است با غرض و یا در اثر اطلاعات کم و غلط باشد.

پزشکیان با بیان این که متاسفانه اطلاعات غلطی از شهرستان ها به مجموع فقها و حقوقدانان شورای نگهبان درباره نامزدها و نمایندگان داده می شود، تصریح کرد: یعنی کل قضیه را نمی توان به شورای نگهبان نسبت داد اما این واقعیت وجود دارد که افرادی در شهرستان ها، موضوعات سیاسی را در رد صلاحیت ها دخیل می کنند.

وی با بیان این که وقتی می گویند نترسانید حتما می خواهند کار خود را اصلاح کنند، افزود: اما من نمی توانم بگویم که شورای نگهبان چه کاری باید انجام دهد یا انجام ندهد بلکه باید نتیجه کار را در جریان ثبت نام و بعد از آن دید.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شورای نگهبان می تواند کارهایی انجام دهد که منجر به مداخلاتی شود اما باید جمع بندی و نتیجه نهایی را بعد از این که نظرها داده شد و در شورا مورد اعمال قرار گرفت بررسی کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.