«مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: این اقدام خلاف تعهدات آمریکا بر اساس برنامه اقدام مشترک ژنو است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست خبری امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه 9 شخص حقیقی و حقوقی افزود: در شرایطی که مذاکرات بین ایران و 1+5 در جریان است، چنین حرکتی نقض صریح اصل حسن نیت بوده و اهداف آمریکا را در مذاکرات زیر سوال می برد.


وی اظهار داشت: در شرایطی که مذاکرات میان ایران و اعضای 1+5 برای رسیدن به توافق جامع در جریان است چنین حرکتی نقض صریح اصل حسن نیت است و اهداف دولت آمریکا در مذاکرات را زیر سوال می برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: از نظر ما این تصمیم دولت آمریکا واجد هیچ گونه تاثیر عملی در مراودات تجاری ایران با سایر کشورهای جهان و شرکت های خارجی نیست.

افخم با بیان این که این اقدام ماهیت کاملا سیاسی و تبلیغاتی دارد، تصریح کرد: ما معتقدیم این اقدام با توجه به شرایط سیاسی داخلی آمریکا اتخاذ شده است.

وی تاکید کرد: این گونه اقدامات هیچگونه تاثیری بر اراده دولت ایران در قبال اجرای وظایف حاکمیتی خود در برابر ملت ایران ندارد و ما به تلاش های خود برای تامین و تهیه تمام نیازهای صنعتی و تجاری کشور با بهره گیری از تمامی روش ها و امکانات ادامه خواهیم داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: ما خود را ملتزم به تحریم های غیرعادلانه ای که علیه منافع قانونی و مشروع ملت ایران وضع شده است نمی دانیم.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.