نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: فرزندان و نسل جوان جامعه ما باید هر چه بیشتر با فرهنگ نماز آشنا شود تا این فرهنگ در کشور اسلامی نهادینه گردد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، آیت الله 'سید محمد علی موسوی جزایری' روز چهارشنبه در آیین گشایش بیست و سومین اجلاس سراسری نماز و تعالی فرهنگی در تالار امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز افزود: نماز تنها یک مسوولیت نیست بلکه پناهگاه و حلال مشکلات جامعه ماست که باید به آن روی آوریم.

وی با بیان این که هیچ فریضه ای بالاتر از نماز و اقامه نماز نیست تصریح کرد:اگر فرهنگ نماز در جامعه ما به جایگاه شایسته خود برسد شاهد ریشه کن شدن ناهنجاری های اجتماعی خواهیم بود.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به بیانات امام راحل مبنی بر این که نماز بالاترین فریادهاست ادامه داد: نماز می تواند ما را هر چه بیشتر به خداوند که خالق ما و هستی است نزدیک و نزدیک تر کند و این بالاترین ارزش نماز است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این که پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در زمان ناراحتی و حزن و اندوه به نماز پناه می آوردند گفت: ما هرچه به نماز نزدیک و نزدیک تر شویم حزن و اندوه ما کمتر شده و در جامعه نشاط ایجاد می شود.

وی ضرورت گسترش فرهنگ نماز در بخش های مختلف جامعه به ویژه مدارس را یادآور شد و اظهار کرد: اگر بخواهیم نماز در جامعه ما ریشه بدواند و فراگیر شود باید کار را از مدارس آغاز کرد و در این ارتباط مدیران مدارس و دستگاههای فرهنگی می توانند نقش آفرینی کنند و به وظایف خود عمل نمایند.

آیت الله موسوی جزایری با بیان این که نماز نباید با حالت رخوت و سستی اقامه شود افزود: بر اساس آیات قرآن کریم، نماز باید به دور از سستی و در حالت نشاط اقامه شود تا اثر خود را در روح و جان بر جای گذارد.

بیست و سومین اجلاس سراسری نماز و تعالی فرهنگ امروز با پیام رهبر معظم انقلاب در اهواز گشایش یافت و به مدت دو روز ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.