نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که مردم آفریقا و آسیا با خوش‌بینی منتظر سال 2015 هستند و امیدوارند سالی بهتر از سال قبل در پیش داشته باشند اما در اروپای غربی مردم به سال 2015 خوش‌بین نیستند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، کسانی که زندگی خود را عاری از رضایت می بینند فقط 6 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی بوده اند و 23 درصد هم نمی دانستند که از زندگی راضی هستند یا نه! بر اساس نظرسنجی سالانه‌ای که شرکت بین المللی WIN/Gallup در آخر هر سال منتشر می کند، در پایان سال 2014 میلادی 70 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که از زندگی خود راضی هستند و احساس رضایت می کنند که 10 درصد بیشتر از سال 2013 است.

در گزارش آخر سال 2014 خوش‌بین‌ترین مردم دنیا در مورد سال آینده، مردم آفریقا و آسیا بودند که به ترتیب 75 و 63 درصد آنها فکر می کنند سالی بهتر از سال گذشته در پیش دارند. ناامیدترین مردم دنیا درباره سال آینده در اروپای غربی (26 درصد)، خاورمیانه و شمال آفریقا (27 درصد) و اروپای شرقی (28 درصد) زندگی می کنند. خوش‌بینی مردم دنیا در پایان سال 2014 بیشتر از سال قبل است

در میان کشورها، مردم فیجی (93 درصد) خوشحالترین مردم دنیا هستند و مردم عراق (31 درصد) کمتر از ساکنان کشورهای دیگر از زندگی شان رضایت دارند. در قاره اروپا خوشحال‌ترین کشور فنلاند است (80 درصد) برخلاف یونان که رضایت مردم در آن از همه‌جا کمتر است (24 درصد).

به گزارش بی‌بی‌سی، این نظر سنجی از سال 1977 هر سال منتشر می شود و امسال در سی و هشمتین گزارش سالانه، از 64 هزار نفر در 65 کشور دنیا نظرخواهی شده است. در نظر سنجی امسال، در مجموع کمی بیش از نصف شرکت کنندگان (53 درصد) به سال آینده خوش بین و امیدوارند بودند که در مجموع سال بهتری داشته باشند، که پنج درصد بهتر از سال گذشته است.

اما کمتر از نیمی از مردم دنیا انتظار دارند سال آینده از نظر اقتصادی بهتر باشد (42 درصد).

در آمریکا امید مردم به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده کمتر از متوسط جهانی است (27 درصد) با این حال بسیار بهتر از مردم اروپای غربی است که فقط 12 درصدشان فکر می کنند سال مالی بهتری خواهند داشت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.