داعش، دین شماری از کودکان را تغییر داده و آنها را به هوادار خود تبدیل کرده است.

به گزارش جماران به نقل از عصر ایران، شماری از تصاویر منتشر شده از صفحات مرتبط با داعش در شبکه های اجتماعی نشان می دهد داعش دین تعدادی از کودکان را از "ایزدی" به "اسلام" تغییر داده است. این کودکان همچنین تحت آموزش های عقیدتی و نظامی داعش قرار گرفته اند.
داعش درباره این کودکان نوشته است: "کودکان ایزدی که دولت اسلامی آنها را از بندگان شیطان به بندگان خدا تبدیل کرده است."
بخشی از مردم شمال عراق دین ایزدی دارند. شماری از پیروان این دین نیز به صورت اندک در کشورهای خاورمیانه و به صورت مهاجر در اروپا زندگی می کنند.
داعش در حملات خود، شهر سنجار محل زندگی ایزدی ها در شمال عراق را نیز تصرف کرد.
داعش ایزدی ها را شیطان پرست یا آتش پرست توصیف می کند و آنها را اهل کتاب نمی داند به همین دلیل ایزدی ها را میان تغییر دین به اسلام یا مرگ مخیر کرده است. بسیاری از ایزدی ها به دلیل عدم پذیرش تغییر دین، به دست داعش اعدام شدند.
ایزدی ها در عراق به عنوان یک دین و پیروان آن به عنوان یکتاپرست به رسمیت شناخته شده اند. آنها همچنین در پارلمان عراق چند نماینده دارند.
داعشی می گویند ایزدی ها اهل کتاب نیست و کافرند به همین دلیل پس از جنگ و تصرف مناطق محل سکونت ایزدی ها، مردان را به دلیل پافشاری بر دین شان می کشد و زنان و دختران ایزدی را به عنوان برده (کنیز) برای سوء استفاده جنسی در میان اعضای خود توزیع می کند یا در بازار می فروشد. حالا مشخص شده که کودکان ایزدی نیز پس از تغییر دین برای آموزش های عقیدتی و نظامی داعش در اختیار گرفته می شوند. داعش از سرنوشت پدران و مادران این کودکان کم سن که عکس آنها را منتشر کرده چیزی نگفته است. به نظر می رسد داعش با هدف بکارگیری این کودکان در جنگ، به این کودکان آموزش نظامی می دهد. در این عکس ها، کودکان انگشت اشاره دست راست خود به نشانه حمایت از داعش بالا گرفته اند.
در میان داعشی ها این حرکت به عنوان وحدانیت خدا به علامتی برای حمایت از داعش تبدیل شده است.

سرنوشت کودکان در داعش (+عکس)

سرنوشت کودکان در داعش (+عکس)

سرنوشت کودکان در داعش (+عکس)

سرنوشت کودکان در داعش (+عکس)

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.