معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد گفت: 3400 وکیل فعال و نیکوکار در جهت حل مشکلات و پروژه‌های قضایی مدجویان تحت حمایت کمیته امداد، همکاری گسترده‌ای با این کمیته دارند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، منصور قمشه در اولین مجمع وکلا و حقوقدانان نیکوکار اظهار کرد: ما اکنون با دانشگاه ها طرحی را آغاز کردیم برای کلینیک حقوقی چرا که این موضوع را مکتب حقوقی می‌دانیم.

وی افزود: تغییر سن طلاق موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنیم و اکنون سن طلاق در کشور به 16 سال رسیده است که آسیب بزرگی برای کشوراست.

وی ادامه داد: بیش از 2400 کانون سردفتران داریم که نقش مشاوره حقوقی را با کمیته امداد برعهده دارند. همچنین قریب 200 قاضی در 200 شورای حل اختلاف با کمیته امداد همکاری لازم را دارند.

قمشه با بیان اینکه امسال در جشن گلریزان توانسته‌ایم به کمک کانون وکلای دادگستری مشاوره حقوقی داشته باشیم گفت: در صدد هستیم تا در مراکز نیکوکاری مشاوره حقوقی داشته باشیم.

در ادامه این همایش، حسین انواری، سرپرست کمیته امداد نیز، با اشاره به فرارسیدن 9 دی ماه گفت: فتنه 88 در جهت زدودن حق مردم بود که قیام باشکوه 9 دی ماه خط بطلانی بر این شیطنت‌ها کشید.

وی ادامه داد: امداد حقوقی و قضایی به عنوان رکن اساسی برای تامین سلامت و امنیت اقشار آسیب پذیر در کشورمان است. نداری ذلت نیست بلکه باید بتوانیم در ابعاد مختلف سرمایه گذاری کنیم. کمک به محرومین یکی از تکالیف شرعی است که باید به آن توجه کرد.

انواری یادآور شد: در طول این 35 سالی که در امداد هستیم توانسته‌ایم خدمات را به صورت تکریمی به مستمندان ارائه دهیم چراکه نگاه ترحمی به این قشر نداریم. اکنون امداد توانسته خود اشتغالی و خود اتکایی و سالم سازی فضای خانواده و غیره در جامعه احیا کند و به توانمند شدن قشر آسیب دیده در کشورمان کمک کند.

وی با بیان اینکه توانسته‌ایم نیروهای قابل قبولی را در کمیته امداد پرورش دهیم گفت: در تمام شورش‌هایی که در کشور شد یک نفر از افراد زیرمجموعه کمیته امداد نیز حضور نداشتند چرا که اکثر آن‌ها توانستند در رتبه های برجسته نظام فعالیت کنند.

وی در پایان تاکید کرد: 700 هزار حامی ایتام با کمیته امداد همکاری می‌کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.