رییس کل بانک مرکزی گفت: در شرایط امروز به دلیل افزایش تقاضا در بازار ارز قیمت ها رشد داشته اما پیش بینی این است که بعد از ژانویه این قضیه تقلیل یابد و شرایط متعادل تر می شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ولی الله سیف در حاشیه چهارمین همایش سیاست های پولی و چالش های بانکداری و تولید در جمع خبرنگاران، افزود: بانک مرکزی بازار را به دقت زیر نظر دارد و فکر می کند که در آینده نزدیک بازار به آرامش قبلی بازگردد.

تمام بانک ها لیست کامل بنگاه ها را به بانک مرکزی ارایه کردند

وی در خصوص فهرست شرکت ها و بنگاه های بانک ها نیز گفت: تمام بانک ها در اجرای سیاستی که بانک مرکزی ابلاغ کرد، لیست کامل بنگاه هایی که مستقیم و غیرمستقیم متعلق به آنها بود را به بانک مرکزی ارائه و زمان بندی سه ساله را هم اعلام کردند. این برنامه مورد توافق بانک مرکزی برای اجرا قرار گرفته و بانک ها براساس آن عمل خواهند کرد.
چکاوک ایجاد اطمینان می کند

وی بابیان آنکه هم اکنون دوره اجرای آزمایشی چکاوک و ممکن است، اشکالاتی وجود داشته باشد؛ افزود: در صورت ایده آل نیز سیستم ممکن است چک هایی را به دلیل اینکه بی محل است، نپذیرد اما باید صبر کنیم و مطمئن باشیم که چکاوک سامانه ارزشمندی است که می تواند اطمینان خاطری را در کشور ایجاد کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.