جمعی از فرماندهان ارشد نیروی انتظامی کشور با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی، دیدار و گفتگو کردند.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز رزمایش محمد رسول الله (ص) ، برای نیروهای نظامی شرکت کننده در این رزمایش از درگاه خداوند طلب توفیقات روز افزون کرد و افزود: خدا را شاکریم رزمایشی که به نام مبارک پیامبر اکرم و اعظم(علیه و علی آله آلاف التحیّة و الثناء) در دست اقدام و قیام نیروهای مسلّح نظام اسلامی است بسیار پرارزش، پرارج و امیدبخش است.

ایشان ادامه داد: خدای سبحان را به اسمای حسنای او قسم می‌دهیم همه این عزیزان را یاری و کمک بفرماید و عزیزانی که از سراسر جهان عموماً و از این کشور اسلامی با تکفیری‌ها و سلفی‌های داعشی در نبردند ، مشمول عنایت ویژه ولیّ عصر باشند!

حضرت آیت الله جوادی آملی اذعان داشت: خدای سبحان به هر کسی آن توفیق را نمی‌دهد که با دست و توانِ او دین را یاری کند این امر جزء عنایت‌های الهی است و ما باید از خدا بخواهیم که خدایا تو که در هر حال دینت را حفظ می‌کنی اما آن توفیق را بده که دین تو به دست ما یاری شود.

وی در فراز دیگری از فرمایشات خود به تبیین ابعاد مختلف بصیرت از منظر قرآن و روایات پرداختند و اظهار داشت: بهترین بصیرت این است که ما بدانیم با چه کسی رابطه و با چه کسی مبارزه داشته باشیم، خداوند در قرآن فرمود وقتی می‌خواهی بجنگی با دشمنان هم‌مرز بجنگ؛ طبق این فرموده وقتی ما دشمن هم‌مرز داریم اینها مقدّم‌اند، حال اگر دشمنی درون خانه ما به طور قطع اولویت مبارزه با آنان است؛ وجود مبارک پیغمبر فرمود, دشمنان خارجی را که شما می‌شناسید اما در درون این امّت کسانی هستند که نه به حیثیت اقتصادی و مقاومت اسلامی رحم می‌کنند ، هر روز سخن از اختلاس است, اما از این دشمن بدتر دشمنی است که در درون ماست یعنی غرور و منیّت و نفس امّاره است ، بدترین دشمن همین است که در درون انسان خانه دارد. بهترین بصیرت این است که این دشمن را بشناسیم و سر جایش بنشانیم.

این مرجع تقلید بیان داشت: به این دلیل حضرت فرمود بدترین دشمن غرور و خودخواهی و نفس امّاره است که دشمن بیرون، قلمروی دشمنی‌اش مشخص است و در نهایت میخواهد ما را بکشد اما دشمن درون نمی‌خواهد ما را بکُشد این نفس امّاره بالسوء تنها کاری که می‌خواهد بکند این است که اول دینِ ما را بگیرد و بعد آبروی ما را بریزد و ما را مسلوب‌الحیثیه کند.

ایشان تاکید داشت: مهم‌ترین بصیرت این است که ما با خودمان کنار بیاییم و نظام، رهبر، امام و شهدا را باور کنیم آن وقت می‌شود که نه بیراهه می‌رویم و نه راه کسی را می‌بندیم، ما وقتی موفقیم که بصیرت را از درونمان شروع کنیم همان‌طوری که دین به ما گفته نزدیک‌ترین دشمنت را از پا در بیاور بعد به سراغ دشمن دور برو,

منبع: esranews.org

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.