یک زن به عنوان رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان منصوب شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان روز شنبه در مراسم معارفه «ملیحه رضایی» از وی به عنوان نخستین رییس زن در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نامبرد و اظهار کرد: بانوان در طول هشت سال دفاع مقدس و سه دهه دوران انقلاب نقش مهمی ایفا کرده و توانسته اند در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی را گام به گام به اهداف و آرمان هایش نزدیک کنند.

محمود غلامی با اشاره به این انتصاب در نیکشهر افزود: توانایی زنان در پست های مدیریتی در طول سالیان اخیر با کارنامه درخشانی همراه بوده است.

وی با بیان این که مسوولان برای کمک به خانواده معظم شهدا از هیچ کوششی دریغ نکرده اند افزود: با تلاش و پیگیری مسوولان استان و شهرستان نیکشهر به 47 نفر از فرزندان و خانواده شهدا زمین واگذار شد که این نمونه ای حداقل از تکریم خانواده شهداست.

حجت الاسلام علی بولاغ امام جمعه موقت نیکشهر و مفتی عبدالغنی رئیسی امام جمعه موقت اهل سنت این شهرستان نیز در سخنانی با اشاره به جایگاه شهید و شهادت از دیدگاه اسلام و قرآن از انتخاب یک زن به سمت ریاست بنیاد شهید و امور ایثار ابراز خرسندی کرده و گفتند: جمهوری اسلامی ارزش و احترام خاصی برای قشر زن قایل است.

فرماندار نیکشهر نیز گفت: نهادینه شدن فرهنگ شهادت در جامعه از آسیب های اجتماعی جلوگیری و فضای معنویت را در جامعه طنین انداز می کند.

صاحب گل صالحی با اشاره به نگاه وی‍ژه دولت تدبیر و امید و استاندار سیستان و بلوچستان به توانمند سازی زنان بیان کرد: شکوفایی توانمندی زنان در شهرستان نیکشهر محقق شده بطوریکه برای نخستین بار خانم نرگس محمدی محمودی به عنوان معاون سیاسی فرمانداری نیکشهر و اکنون خانم رضایی به عنوان رییس بنیاد شهید منصوب و مشغول بکار شد.

فرماندار نیکشهر افزود: مسوولان شهرستان نیکشهر توجه ویژه ای به خانواده شهدا دارند و همواره همکاری خوبی در حل مشکلات این قشر داشته اند.

ملیحه رضایی متولد 1361 دارای مدرک تحصیلی کارشناسی علوم تربیتی سابقه 11 سال فعالیت در پست مددکاری و کارشناس تعاون و درمان در اداره های بنیاد شهید زهک و نیکشهر را در کارنامه خود دارد.

همچنین در این مراسم که امامان جمعه و جمعی از خانواده محترم شهدا حضور داشتند، زهرا فولادی دختر شهید سید محمد فولادی به عنوان مشاور فرماندار در امور ایثارگران و خانواده شهدا معرفی شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان در این نشست از مهدی حدادی رییس سابق اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران نیکشهر قدردانی کرد.

نیکشهر در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.