سیاست های ریاضت اقتصادی دولت انگلیس در کنار بالا بودن بهای برق، سبب شده است که شورای های محلی این کشوربرای صرفه جویی اقدام به قطع گسترده برق چراغ های روشنایی در خیابان ها و معابرعبوری کنند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، قطع گسترده برق چراغ های روشنایی سبب شده است که بسیاری از معابر و خیابان ها حتی برخی از خیابان های مرکزی شهر لندن در تاریکی فرو روند.

قطع برق چراغ های روشنایی در معابر و خیابان ها خصوصا در برخی از مناطق شلوغ وخطرناک سبب اعتراض شدید مردم بویژه حزب مخالف کارگر شده است.

این حزب اعلام کرده است که به دلیل سیاست های انقباضی دولت ائتلافی انگلیس، شوراهای محلی برای صرفه جویی در هزینه ها، اقدام به خاموش کردن میلیون ها چراغ روشنایی در خیابان های شهرهای این کشور می کنند.

براساس گزارش حزب کارگر در روز جمعه، در حال حاضر در حدود یک چهارم از چراغ های روشنایی در شهرهای انگلیس در شب خاموش می شوند و این درحالی است که در ماه می سال 2010 میلادی یعنی در زمان روی کار آمدن دولت ائتلافی دیوید کامرون، این میزان تنها درحدود 3درصد بوده است.

حزب کارگر مدعی شده است که سیاست های ریاضتی دولت ائتلافی انگلیس در کنار بالا بودن بهای برق سبب این وضعیت خراب در کشور شده است.

'هیلاری بین' وزیرسایه حزب کارگر انگلیس گفته است که روشنایی خیابان ها و جاده ها با امنیت مردم سروکار دارد بویژه در این ایام سال که روزها بسیار کوتاه هستند.

به گفته وی، شمار چراغ های روشنایی که در شب ها به دلیل قطع شدن برق و یا آسیب دیدگی، خاموش هستند به یک میلیون و 360 هزار مورد می رسند و این درحالی است که در ماه می سال 2010 میلادی این رقم 148 هزار مورد بوده است.

درهمین حال برخی از کارشناسان عنوان می کنند براساس بررسی های صورت گرفته، شوراهای محلی که از اعضای حزب محافظه کار هستند، اقدام به قطع برق چراغ های روشنایی در 29 درصد از معابرعمومی در مناطق شان کرده اند.

به گفته آنان، این حالی است در مناطقی که شوراهای محلی آنها از میان اعضای حزب کارگر هستند، این رقم به 13 درصد می رسد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.