کاربران کدهای دستوری بیشترین استفاده را از تلفن همراه برای خرید شارژ و پرداخت قبض انجام داده اند.

بر اساس آمار شبکه الکترونیکی پرداخت کارت کاربران کدهای دستوری بیشترین استفاده را از تلفن همراه برای خرید شارژ و پرداخت قبض انجام داده اند.در همین رابطه مسعود وکیلی‌نیا ، مدیر برنامه‌ریزی سامانه کد دستوری ۷۸۰ در گفتگو با خبرآنلاین گفت: بازار جدید کسب و کار کدهای دستوری پررونق است، هم‌اکنون ۴۰ درصد خرید شارژ توسط مشترکان موبایل از طریق کدهای دستوری انجام می‌شود و هر ماه ۶۰ تراکنش بانکی موبایلی در این بستر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به استقبال کاربران و مشترکین تلفن همراه از این کدها گفت: تقریباً 10 سامانه کد دستوری مبتنی بر تلفن همراه در کشور فعالیت می‌کند که اغلب این سامانه‌ها خدمات خرید شارژ، پرداخت قبوض، پرداخت موجودی و کمک‌های خیریه را ارائه می‌دهند.

مدیر برنامه‌ریزی سامانه «هف هشتاد» با بیان اینکه به دلیل تشابه خدمات ارائه‌شده در سرویس‌های مبتنی بر کد دستوری تفاوت رویکرد باعث پیشرفت و توسعه این سرویس‌ها می‌شود، گفت: سرویس 780 هم‌اکنون سهم دوم از بازار کدهای دستوری را دراختیار دارد.

وکیلی نیا ضمن اشاره به راه‌اندازی امکان شارژ مستقیم خطوط رایتل از طریق این کد گفت: سرویس‌های این سامانه روی هر سه اپراتور تلفن همراه ارائه می‌شود.

به گفته وی طبق اعلام سیستم بانکی، بیش از 60 میلیون تراکنش بانکی موبایلی از طریق کدهای دستوری (USSD) انجام می‌شود.

گفتنی است طبق آمار ارائه شده توسط شاپرک در 6 ماهه ابتدای سال جاری کاربران موبایل بیش از 650 میلیون تراکنش به ثبت رسانده و تنها در شهریور ماه 81 میلیون و 526 بار شارژ خطوط اعتباری خریده و قبض پرداخت کرده اند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.