ربان‌علی پورمرجان، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا، با حضور در شهرداری رم با جوانا مارینللی، معاون فرهنگی شهردار رم، دیدار کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، هدف از این دیدار، پی‌گیری نصب مجسمه‌ی عمر خیام در شهر رم و همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در ایتالیا با شهرداری این شهر در پروژه‌های فرهنگی اعلام شد. معاون فرهنگی شهرداری رم که خود را از علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر ایران زمین معرفی کرد، در این دیدار اظهار امیدواری کرد که همه‌ی فرهنگ‌دوستان و کسانی که علاقه‌مند به دیدن زیبایی‌های واقعی هستند، بتوانند از مکان‌های دیدنی ایران دیدن کنند.جوانا مارینللی پیش از تصدی معاونت فرهنگی شهرداری رم به ایران سفر کرده بود. او با یادآوری ابراز محبت ایرانیان، برای توسعه‌ی فرهنگ و هنر ایرانی و ارتباط آن با فرهنگ و هنر ایتالیایی اظهار علاقه کرد. معاون فرهنگی شهرداری رم همچنین مشکل مالی را آفت بزرگ فرهنگی و هنری هر کشوری دانست و گفت: متأسفانه این مشکل دامن‌گیر ایتالیا نیز شده و امکان فعالیت‌های گسترده را از آن گرفته است.

اکسپوی میلان که در اوایل سال 2015 برگزار خواهد شد، فرصت مناسب بزرگی برای معرفی فرهنگ و هنر ایتالیا به میلیون‌ها توریست خارجی و ارائه‌ی آثار هنری و فرهنگی کشورهای دیگر از جمله ایران به میلیون‌ها ایتالیایی خواهد بود و ما برای این امر از همه‌ی نمایندگی‌های فرهنگی کشورهای دیگر درخواست کرده‌ایم تا فعالیت‌های خود را در حوزه‌های فرهنگی و هنری در رم و میلان توسعه دهند. در پایان این دیدار، موضوع نصب تندیس عمر خیام، عارف و شاعر نامدار ایرانی در شهر رم، مطرح و مقرر شد، با ارسال مجدد مکاتبات رایزنی فرهنگی ایران، معاونت فرهنگی شهرداری رم، نسبت به پیگیری این موضوع تلاش‌های خود را گسترش دهد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.