رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ادعاهای فرد ایرانی گروگانگیر در سیدنی گفت: این فرد، فردی روانی بوده است که بازیچه سیستم امنیتی استرالیا و کشورهای غربی قرار گرفته است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، «علی اکبر ولایتی» در سالروز گرامیداشت پژوهش در جمع خبرنگاران افزود: این فرد همچنین مورد نقد نخست وزیر استرالیا و حقوق قضایی آن کشور نیز قرار گرفته و بعید می دانم که نخست وزیر استرالیا از حضور آزادانه وی در این کشور بی اطلاع بوده باشد.

ولایتی گفت: فرد مذکور قاتلی است که کارهای غیرمعقول و غیرقانونی در کشور انجام داده و مورد تعجب است که کشوری همچون استرالیا که به زحمت به افراد پناهندگی می دهد و گاهی می شود که یک کشتی و یا قایقی که قصد انتقال پناهجویان را به استرالیا دارد ، قایق را غرق می کنند ؛ اقدام به پذیرش و پناهندگی این فرد داشته باشد.

وی با ابراز تاسف و تعجب از این که چگونه فردی روانی می تواند مورد ابزار دست کشورهای غربی باشد، اظهار داشت: این فرد با این که قاتل بوده و جرم و جنایت انجام داده از زندان آزاد شده و در کشور استرالیا آزادانه تردد می کند. او مدعی شده که فردی روحانی و شیعه مذهب بوده که اکنون سنی شده و ادعای داعشی بودن را می کند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بعید می دانم که این فرد در حوزه علمیه درس خوانده باشد.

ولایتی با بیان این که استرالیا در حوزه بین المللی کشور قابلی نیست ، یادآور شد: این کشور از دستورات آمریکا و وضعیت عمومی غرب تبعیت می کند و در هر کاری که بنا باشد علیه جهان سوم صورت گیرد، نقش دارد.

وی تصریح کرد: قابلیت استرالیا در همین حد است که چنین کار مبتذلی را انجام دهد که در سایه آن سوء استفاده های تبلیغاتی انجام شود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: کشور استرالیا در هر کاری که علیه اسلام و جهان اسلام غربی ها بخواهند انجام دهند ، نقش دارد.
اقدام خلاف قانون اساسی امری نابخشودنی

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از این پرسش و پاسخ درباره انتخابات نیز گفت: انتخابات هر کشور امر مهمی است، عملکرد انتخاباتی افراد برخلاف قانون اساسی که موجب ایجاد آشوب و یا منجر به قتل عده ای شود و نیز کشورهای بیگانه را به طمع بیندازد، امری نابخشودنی است.

ولایتی تصریح کرد: هر کشور و حکومتی خطوط قرمزی دارد که آن خطوط قرمز بسیار با اهمیت است و در کشور ما نیز خطوط قرمز نظام از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: هر کسی برخلاف قانون اساسی این خطوط قرمز را نادیده بگیرد و خطوط قرمز را مورد حرمت شکنی قرار دهد و حتی اگر بر اساس عقیده اش قانون اساسی را قبول نداشته باشد، مورد پذیرش نیست.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.