آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان این‌که «حوزه و دانشگاه به منزله دوبال در جامعه هستند» بر لزوم تعامل و همکاری این دو نهاد در جامعه تاکید کرد.

به گزارش جماران، این مرجع تقلید در دیدار دانشجویان بسیجی مراکز علمی و کاربردی استان قم با اشاره به این‌که «شخصیت‌هایی مثل شهید مفتح و شهید بهشتی برای اتحاد و تعامل حوزه و دانشگاه دچار زحمات زیادی شدند و در این راه خون خود را نثار جامعه اسلامی کردند» به دو قشر طلبه و دانشجو اشاره کرد و افزود: در گذشته دشمن با تبلیغات مسموم علیه روحانیت می‌خواست این نهاد تاثیرگذار را از دانشگاه دور کند و متاسفانه در این امر هم به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده بود.

وی با بیان این‌که «دشمن با برنامه‌های مدون و وسیع خود به تبلیغ علیه روحانیت و جامعه اسلامی پرداخته است» اظهار کرد: دشمن با درک ارزش این پایگاه مقدس، هدفی جز ضربه زدن به این قشر تاثیرگذار ندارد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود، به حادثه گروگانگیری اخیر استرالیا علیه روحانیت اشاره کرد و گفت: دشمن با اینگونه نقشه‌ها و برنامه‌ها می‌خواهد چهره حوزه و روحانیت را نزد افکار عمومی تخریب کند و این پایگاه عظیم را از بین ببرد.

این مرجع تقلید افزود: اگر بصیرت و آگاهی نباشد قطعا تبلیغات دشمن تاثیرگذار خواهد بود، بنابراین باید با بصیرت کامل بتوانیم نقشه‌های دشمن را خنثی کنیم و آنها را مایوس کنیم.

وی در پایان با اشاره به اهداف والای حوزه و روحانیت در دفاع همه جانبه از دین اسلام و تلاش دشمنان برای جلوگیری از تحقق این اهداف گفت: دشمن برای رسیدن به مقاصد خود از هیج فتنه‌ای کوتاه نخواهد آمد، اگرچه با ترور روحانیت، ولی دشمن بداند نهاد روحانیت هیچ وقت انقلاب و جامعه را رها نخواهد کرد.

منبع: حوزه نیوز

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.