پنجمین نشست وزرای محیط زیست 'اکو' با حضور هیاتی از ایران به ریاست دکتر 'معصومه ابتکار' معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست ایران در استانبول آغاز به کار کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران برای شرکت در نشست وزرای 'سازمان همکاریهای اقتصادی' (اکو) در راس هیاتی صبح امروز (چهارشنبه) وارد استانبول شد.

وزرای کشورهای عضو اکو امروز (چهارشنبه) پیش نویس بیانیه نشست دو روزه کارشناسان ارشد سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) را برای تصویب نهایی مورد بررسی قرار خواهند داد.

نشست کارشناسان در استانبول عصر دیروز(سه شنبه) با تدوین پیش نویس بیانیه ای در مورد چگونگی همکاریها در باره 'اقتصاد سبز در قالب توسعه پایدار' و' ایجاد نظم در همکاریها' به کار خود پایان داد.

در این نشست مصوبات نشست پیشین که در تهران برگزار شده بود، پیگیری و برنامه عمل همکاری های محیط زیستی و مقابله با گرمایش جهان، تغییرات آب و هوایی، طرح بیابان زدایی و مبارزه با افزایش اثرات گرد و غبار و طوفان های شن در منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) دارای 10 عضو منطقه ای شامل افغانستان، آذربایجان، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، ترکیه و ازبکستان است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.