«محمد جواد ظریف» و «جان کری» وزیران امور خارجه ایران و آمریکا برای سومین بار بصورت دو جانبه برای 30 دقیقه با یکدیگر بطور دو جانبه دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این دیدار پس از نشست رسمی وزیران امور خارجه ایران و 1+5 و نیز قبل از حضور دو وزیر امور خارجه در جمع خبرنگاران انجام شد.


هم اکنون محل مرکز رسانه‌ای؛ خیمه سفید خبرنگاران در مقابل هتل پله کوبورگ وین مملو از خبرنگاران، عکاسان و تصویر برداران رسانه های مهم جهان است تا آخرین اخبار خود را از مذاکرات فشرده و سخت ایران و گروه 1+5 طی هفت روز گذشته گزارش کنند.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران طی 7 روز مذاکرات سخت و فشرده، تسلیم زیاده خواهی های غرب نشد و از خطوط قرمز خود و حقوق حقه ملت ایران عقب نشینی نکرد.

به گفته دکتر ظریف در آغاز سفرش به وین، امروز سوم آذر ماه «روز ملی پیروزی ایرانیان» است چرا که تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در برابر زیاده خواهی های طرف مقابل ایستادگی کرد و از خط قرمزها و حقوق حقه ملت ایران عقب نشینی نکرد.

ایران و 1+5 با تمدید مذاکرات و نیز تمدید توافق ژنو تا 10 تیرماه 94/ اول جولای 2015 میلادی توافق کرده اند و گفته می شود در طول مدت تمدید هر بار مبلغ 700 میلیون دلار از دارایی هایی ایران آزاد شود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.