سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در وین دیدار و در مورد روند مذاکرات هسته ای ایران گفت وگو کردند.

به گزارش جماران، ایرنا به نقل از ایتارتاس، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: لاوروف بامداد امروز (دوشنبه) در دیدار با همتای آمریکایی خود در مورد نتایج مذاکرات چند روز اخیر هیات های ایرانی و گروه 1+5 در وین گفت وگو و در مورد اقدام های لازم برای کمک به حصول توافق جامع برای حل مساله هسته ای ایران تبادل نظر کرد.

وزیران خارجه روسیه و آمریکا در این دیدار همچنین در مورد مساله اوکراین و برخی مسایل بین المللی و دوجانبه به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش وزارت خارجه روسیه، لاوروف روز گذشته هم در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مورد نتایج مذاکرات وین گفت وگو کرد.

در این دیدار مسایل مورد اختلاف باقی مانده میان ایران و گروه 1+5 و راه حل های آنها در مرکز توجه دو طرف قرار داشت.

وزیران خارجه ایران و روسیه همچنین به رایزنی در مورد اقدام های

لازم برای حل و فصل اختلاف ها و دستیابی به توافق جامع مورد قبول همه طرف های مذاکره کننده پرداختند و خاطرنشان کردند حل موضوع هسته ای ایران موجب تحکیم امنیت بین المللی و منطقه ای می شود.

لاوروف شامگاه یکشنبه هم با فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان دیدار کرد. نتایج مذاکرات وین در مورد موضوع هسته ای ایران محور گفت وگوهای دو طرف را تشکیل می داد.

قرار است امروز وزیر امور خارجه روسیه با 'وانگ یی' همتای چینی خود نیز درباره موضوع هسته ای ایران مذاکره کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.