تلویزیون دولتی چین در بررسی مذاکرات هسته ایران در وین، گفت وگو و مذاکره را بهترین راهکار برون رفت از بن بست احتمالی در نشست پیش رو دانست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، تلویزیون دولتی چین (سی.سی.تی.وی‌) که روز دوشنبه هفتمین روز مذاکرات ایران و کشورهای 1 + 5 را مورد تجزیه و تحلیل قرار می داد، اعلام کرد: مذاکرات سخت و نفس گیر به لحظات پایانی خود نزدیک می شود و همه نگاهها به نتایجی است که قرار است از اتاقی در بسته به بیرون درز کند.

تلویزیون دولتی چین با اشاره به اینکه این مذاکرات امشب به کار خود پایان می دهد، روند مذاکرات تا به امروز را همراه با فراز و نشیب های بسیار دانست و تصریح کرد که امیدها برای به بار نشستن آن هنوز از بین نرفته است.

این رسانه افزود: البته اختلافات آنطور که از شواهد پیداست هنوز به طور کامل مرتفع نشده و نوع صحبت مذاکره کنندگان، وجود این اختلافات را تایید می کند.

تلویزیون چین همچنین بر این نکته تاکید کرد که گفت وگو و تمدید بهترین راه برون رفت از بن بست احتمالی مذاکره است.

سی.سی.تی.وی همچنین اشاره کرد که هیچ یک از طرفین مذاکره کننده حاضر نخواهند بود مذاکره را به سوی شکست سوق دهند، بنابر این ساعات پایانی امروز بسیار تعیین کننده است.

خبرگزاری شینهوا نیز در خبری کوتاه به ملاقات «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد و نوشت: طرفین در آخرین روز نشست وین، روند مذاکرات را بررسی و با یکدیگر گفت وگو کردند.

این خبرگزاری نوشت: چین همواره در بهبود روند مذاکرات نقشی مثبت داشته و ملاقات او با همتای ایرانی اش در راستای همان تلاشی است که این کشور از ابتدا نسبت به انجام آن متعهد شده بود.
امروز (دوشنبه) آخرین روز مهلت تعیین شده برای مذاکرات جامع هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در وین است.

دیدارهای فشرده میان وزرا از صبح امروز آغاز شده است تا در آخرین روز یعنی سوم آذر 24 نوامبر /سرنوشت 10 دور مذاکرات جامع را میان خود رقم بزنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.