عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که تاسی از رهبر انقلاب در حمایت از تیم مذاکره کننده رسالت ماست، گفت: چنان چه مجلس، برنده شدن را حس کند، همراهی و همکاری خود را هنگام تصویب نهایی در مجلس به اثبات می رساند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، 'ضرغام صادقی' امروز (دوشنبه) در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی افزود: یقینا مردم قضاوت خواهند کرد و تاریخ خواهد نوشت که چه کسی پیروز میدان و چه چیزی عامل پیروزی بود، چنانچه عدم موفقیتی در ادامه مذاکرات رخ دهد دلیل اصلی آن زیاده خواهی آمریکا و متحدان اروپایی این کشور است.


وی ادامه داد: مشارکت پایین مردم آمریکا در انتخابات اخیر خط بطلانی بود بر داعیه دولتمردان آمریکایی مبنی بر مهد دموکراسی بودن این کشور، همان نگاهی که امروز در مذاکرات هسته ای، فضای یک بام و دو هوا را تداعی می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مذاکرات هسته ای معجزه نمی کند، بلوغ فکری با مردم محوری، دانش محوری و خود باوری داخلی و اصلاح نظام ضد تولید اولویت ماست، تاسی از رهبر انقلاب در باب حمایت از تیم مذاکره کننده رسالت ماست و البته عدم عدول از خطوط قرمز تعیین شده توسط رهبری حداقل انتظار از مردان عرصه دیپلماسی است.

صادقی تصریح کرد: کرامت، مصلحت و منافع ملت با آبروی آنان عجین شده است و چنانچه عدم موفقیتی در ادامه مذاکرات رخ دهد دلیل اصلی آن زیاده خواهی آمریکا و متحدان اروپایی این کشور است.همان پیش بینی که از خوی استکباری و رفتارخصمانه آنان به وسیله رهبری و بزرگان ما تشریح شده است.

وی با اشاره به این که انتظار مردم ایران از مذاکرات دو موضوع مهم یعنی برطرف شدن کامل تحریم ها و حفظ حق هسته ای و پیشرفت های علمی مرتبط با آن است، افزود: مردم تعلیق کوتاه مدت تحریم ها و پرداخت قطره چکانی مطالبات و اموال کشور که ناجوانمردانه بلوکه شده است را امتیاز تلقی نمی کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت ایران مذاکره برد- برد را زمانی جشن می گیرد که شاهد انحصار و محدودیت در پیشرفت علمی و هسته ای نباشند و فشار تحریم های ظالمانه، اقتصاد و معیشت آنان را تحت شعاع قرار ندهد.

**برخورد با پیامک های غیر واقعی

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین به موضوع پیامک ها هم اشاره کرد و گفت: شناسایی و برخورد با فضای مسموم برای تخریب اشخاص، نمایندگان و انتشار پیامک های غیر واقعی در رسانه های مجازی وظیفه وزرای ارشاد، ارتباطات و نهادهای انتظامی و قضایی است.

وی افزود: ارتباطی بین اسید پاشی و نهی از منکر وجود ندارد و متاسفانه نظارت و برخوردی صورت نمی گیرد.

صادقی ادامه داد: از رییس جمهوری انجام سفر وعده داده شده آن هم زمانی که امکان اختصاص بودجه وجود داشته باشد و دیدن سهم مدیریتی از نیروهای کارآمد فارس را انتظار داشتیم که امید است جبران شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.