در هفتمین و آخرین روز از مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 و واپسین ساعات مهلت مقرر، وزیران خارجه هفت کشور مذاکره کننده، برای دستیابی به تفاهم نهایی در وین بسر می برند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علاوه بر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران که از شش روز پیش به وین آمده است، جان کری وزیر خارجه آمریکا، فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان ، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و وانگ ایی وزیر خارجه چین نیز در وین هستند.


حجم بالای محورهای مذاکره و محدودیت زمان موجب شده که روز گذشته ، بنا بر برگزاری سه دیدار به طور همزمان باشد. امروز دوشنبه نیز از یک سو شش کشور طرف مذاکره با ایران ، دو به دو و یا همگی با یکدیگر مذاکره می کنند و از سوی دیگر با دیپلمات های ایرانی دیدار و گفت و گو خواهند داشت.

نخستین دیدار صبح دوشنبه را ظریف و همتای چینی اش داشتند. سپس وزیر خارجه ایران با کاترین اشتون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت و گو کرد .

پس از آن اعلام شد که جان کری به دیدار محمد جواد ظریف خواهد رفت تا برای دومین بار از شب گذشته تاکنون به طور دو جانبه و بدون حضور نفر سوم با یکدیگر گفت و گو کنند.

سپس کشورهای 1+5 با هم مذاکره خواهند کرد و پس از این دیدار، شش کشور با هیات مذاکره کننده ایرانی پشت یک میز خواهند نشست تا راه حل ها برا ی اختلافات باقی مانده را بررسی کنند.

در لابلای این مذاکرات هم سرگئی لاوروف با همتای چینی خود وانگ ایی دیدار می کند . ضمن آن که جان کری نیز با وانگ ای دیدار خواهد داشت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.