وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ هوشمند، بخش هایی از سایت های فیلترشده که محتوای مجرمانه ندارند را رفع فیلتر می کند و در مجموع، کاهش پالایش محتوا در فضای مجازی را به دنبال دارد.

به گزارش جماران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ هوشمند، بخش هایی از سایت های فیلترشده که محتوای مجرمانه ندارند را رفع فیلتر می کند و در مجموع، کاهش پالایش محتوا در فضای مجازی را به دنبال دارد.

محمود واعظی گفت: فیلترینگ موجود توانایی مجزا کردن بخش های مفید و غیر اخلاقی سایت ها را ندارد و اگر در سایتی مطالب غیر اخلاقی وجود داشته باشد کل سایت فیلتر می شود.

او بر توجه به خواسته دانشگاهیان و خانواده ها برای به کارگیری مطالب علمی و مفید تاکید کرد و ادامه داد: فیلترینگ هوشمند بخش هایی از سایت های فیلترشده که محتوای مجرمانه ندارند را رفع فیلتر می کند.

واعظی گفت: پروژه اجرای فیلترینگ هوشمند یک طرح 10 ماهه است، که اقدامات مقدماتی آن در طول یک ماه، ارائه بازخوردها و ادامه اجرای پروژه سه ماه و اقدامات نهایی برای انجام کامل آن، 6 ماه فرصت نیازدارد.

او با تاکید بر اینکه ما به دنبال مسدود کردن سایت های مجاز برای استفاده کاربران نیستیم، گفت: این طرح در نهایت نیاز های علمی و مفید کاربران را فراهم می کند.

منبع: میزان

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.