استادیار گروه باغبانی و مدرس گیاهان دارویی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز گفت: گریپ‌فروت، میوه مفیدی برای متعادل ساختن وزن بدن به شمار می‌آید و مقدار زیاد فیبر گیاهی‌اش، گرسنگی را فرو می‌نشاند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، جاوید عمارت پرداز افزود: طعم گریپ‌فروت ترش و تلخ است اما برای سلامت مزایای بسیاری دارد.

وی از ویژگی‌های گریپ‌فروت گفت و تشریح کرد: گریپ فروت میوه‌ای شبیه به پرتقال اما کمی بزرگ‌تر از آن و متعلق به خانواده مرکبات است.

عمارت پرداز ادامه داد: گریپ‌فروت منبع غنی از ویتامین "ث" است که به حفظ حالت انعطاف‌پذیری سرخرگ‌ها کمک می‌کند و هم‌چنین موجب تقویت آن‌ها می‌شود.

استاد گروه باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز یادآور شد: این میوه به دلیل داشتن ترکیبی موسوم به پکتین از تجمع ذرات مضر داخل سرخرگ‌ها می‌کاهد.

وی افزود: آب گریپ‌فروت منبع بسیارغنی ویتامین "ث" و پتاسیم است که می‌تواند به عنوان یک دارو برای رفع مقدار غیرکافی ادرار ناشی از اختلالات قلبی، کلیوی و کبدی موثر باشد.

استاد گروه باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز گفت: انواع سرخ و صورتی آن سرشار از بتاکاروتن است که بدن آن را به ویتامین "آ" تبدیل می‌سازد.

عمارت پرداز با اشاره به مزایای دَمکرده گل‌های گریپ‌فروت تاکید کرد: گل‌های گریپ‌فروت، خاصیت ضدتشنج و لرز دارد و دَم کرده آن را موقع تشنج، زکام و تب می‌نوشند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.