مدرس حوزه علمیه نجف و مدیر قناة الأهواز الفضائیه عراق گفت: اگر حضور، راهنمایی ها و همت بالای جمهوری اسلامی ایران و حضور سردار قاسم سلیمانی در برابر داعش نبود، تکفیری های کوردل، بغداد و سایر شهرهای عراق را فتح می کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، شیخ یاسین ابوجعفر در حاشیه کنگره جریان های تکفیری از دیدگاه علمای اسلام در قم خاطرنشان کرد: داعش با یک قدرت رسانه ای و نظامی با حمایت استکبار جهانی آمده بود که تمام عراق و برخی کشورهای همسایه را تصرف کند ولی جمهوری اسلامی با مقابله جدی با داعش، پاسخ کوبنده ای به دشمنان وارد کرد.


وی افزود: بسیاری از عراقی معتقد و باور دارند اگر ایران و سپاه قدس نبود امروز داعش بسیاری از شهرهای این کشور را در اختیار داشت.

شیخ یاسین ابوجعفر فتاوای مرجعیت شیعه را در بسیج مردم و افکار عمومی برای مقابله با داعش را تعیین کننده و سرنوشت ساز دانست و گفت: مرجعیت شیعه قدرت خود را در فتاوای تاریخی خود به رخ دشمنان کشیدند، امروز داعش به شدت ضعیف شده و قدرت بازیابی خود را ندارد.

این مدرس و فعال رسانه ای کشور عراق گفت: داعش مهره استکبار جهانی است و مردم عراق در برابر توطئه های استکبار بیدار و باهوش هستند و می دانند برخی اقدامات با چه اهدافی دنبال می شود.

شیخ یاسین ابوجعفر ادامه داد: امروز مردم، فرماندهان و دولتمردان عراق تحت فرمان مرجعیت شیعه در صحنه مبارزه با داعش حضور دارند و ارتش و دستگاه ها نیز از افراد غیرمعتقد و نفوذپذیر، تصفیه شده است.

کنگره جهانی جریانهای تکفیری از دیدگاه علمای اسلام که از روز یکشنبه در مدرسه امام موسی کاظم(ع) قم آغاز شده، درن وبت عصر با برگزاری چهار کمیسیون تخصصی با حضور علما و اندیشمندان جهان اسلام ادامه یافت.

این کنگره با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری و با اشراف آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله سبحانی از مراجع عظام تقلید کار خود را دیروز با حضور جمع کثیری از علما و اندیشمندان جهان اسلام در سالن همایش های بین المللی رسول اکرم(ص) در مجتمع فرهنگی و مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز کرده و امروز به کار خود پایان می دهد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.