امیر قطر درتماس تلفنی با رئیس جمهور کشورمان، عید سعید قربان را به دولت وملت شریف ایران تبریک گفت.

به گزارش جماران، دراین تماس تلفنی که جمعه شب انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و " تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی" به رایزنی در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه جنایات گروههای تروریستی وکشتار مردم بیگناه پرداخته وابراز امیدواری کردند درآستانه این عید سعید، خونریزی ها متوقف و شرایط برای امنیت منطقه آماده شود.
دکتر روحانی با آرزوی ایامی سعید برای ملل مسلمان بویژه مردم و دولت قطر و با بیان نگرانی های جهانی ومنطقه ای در مورد اقدامات تروریستی و جنایات افراط گرایان، از روسا ومقامات کشورهای منطقه خواست تا با همکاری و هماهنگی و از طریق اقدامات منطقه ای به مبارزه با تروریست ها اقدام نمایند.
رییس جمهوری گفت:همه ما باید بطور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در این ایام مبارک وماههای حرام که در آن قرار داریم تلاش کنیم؛ زیرا منطقه در مرحله بسیار سختی است و باید تمامی کشورهاى منطقه با برنامه ریزی و سعی وتلاش از این مرحله عبور کرده و صلح و امنیت را دوباره به مردم آن بازگردانند.
دکترروحانى با تاکید براین موضوع که ضمن مبارزه با تروریسم لازم است حاکمیت ملی کشورها مورد احترام قرار گیرد، افزود: هرگونه اقدام نسبت به هر کشوری، بدون هماهنگی با دولت آن کشور بی ثباتی را افزایش خواهد داد.
در این مکالمه تلفنی امیر قطر اظهار داشت: مشکلات بسیار جدی بر منطقه حاکم است و باید با حکمت و تدبیر از آن عبور کنیم.
امیر قطر افزود: باید توجه داشت که این حوادث ارتباطى به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند.

منبع: president.ir

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.