سخنگوی طالبان با تکذیب این خبر گفت که این کارهکرهای جاسوس دشمنان طالبان است. مجاهد تاکید کرد که او در خاک افغانستان قرار دارد و به همین منظور حتی شماره تلفنی داد و گفت می توانند برای صحبت با او تماس بگیرند.

یک توییت ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان که روز گذشته به مناسبت عید قربان منتشر کرده بود، مخفیگاه او را لو داد.

به گزارش جماران به نقل از عصر ایران، ذبیح الله مجاهد که در سال های گذشته سخنگویی طالبان را بر عهده داشته است، روز گذشته به مناسبت عید قربان پیام تبریک ملا محمد عمر رهبر طالبان را در صفحه توییتر منتشر کرد.

در زیر این توییتر مکان توییت شدن "سند " پاکستان نوشته شده است و مشخص شد سخنگوی پاکستان در منطقه ای در ایالت سند پاکستان قرار دارد.

پیش از این توییت نیز یک توییت دیگر که توضیحی مبنی بر انجام یک حمله تروریستی طالبان علیه نیروهای ارتش افغانستان در منطقه استان نورستان بود، با همین موقعیت جغرافیایی منتشر شده بود.

با این حال پس از انتشار خبر حضور احتمالی مجاهد در سند پاکستان، سخنگوی طالبان با تکذیب این خبر گفت که این کارهکرهای جاسوس دشمنان طالبان است. مجاهد تاکید کرد که او در خاک افغانستان قرار دارد و به همین منظور حتی شماره تلفنی داد و گفت می توانند برای صحبت با او تماس بگیرند.

دولت افغانستان سال هاست که دولت پاکستان را به حمایت و پشتیبانی از گروه اطلبان متهم می کند. بسیاری از رهبران ارشد طالبان از جمله ملامحمد عمر و شورای کویته که تحت رهبری او قرار دارند، در پاکستان مستقر هستند.

این افراد پس از حمله سال 2001 و سرنگونی حکومت طالبان به پاکستان متواری شدند و از آنجا ستیزه جویان طالبان در افغانستان را رهبری می کنند.

طالبان در سال های کذشته در عرصه اینترنت بسیار فعال شده و این گروه هم اینک چندین حساب توییتری دارد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.