مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش 2 تا 6 درجه ای دما در شمال کشور طی دو روز آینده و بارش شدید باران در تهران و 7 استان دیگر کشور در روز جمعه خبر داد.

به گزارش جماران، احد وظیفه در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی امشب در سواحل دریای خزر بارشهای پراکنده پیش بینی می‌شود و از روز پنجشنبه با تقویت جریان‌های شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی در شمال غرب کشور رگبار و رعد و برق و در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و دریا مواج پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، روز جمعه علاوه بر تشدید بارش‌ها در سواحل دریای خزر، گستره بارش‌ها به برخی مناطق غرب،‌ غرب، دامنه‌های البرز و سپس شمال شرق کشور نیز کشیده می‌شود.

وظیفه اظهار داشت: روز شنبه در سواحل دریای خزر، دامنه‌های شرقی البرز و شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. همچنین طی سه روز آینده در برخی از مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال هرمزگان، در بعد از ظهر تا اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده یا رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که نقشه‌های پیش یابی بیانگر تقویت جریان‌های شمالی و گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه است ، تصریح کرد: کاهش 2 تا 6 درجه دما، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق کشور پیامد آن خواهد بود.

وی افزود: در روز پنجشنبه، از اوایل وقت رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به تدریج از بعد ازظهر بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در استان‌های اردبیل، گیلان و سپس مازندران پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه یاد آور شد: همچنین روز جمعه، در استان‌های اردبیل، گیلان و با شدت کمتر در استان‌های مازندران، گلستان رگبار و رعد و برق و در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،‌ زنجان، کردستان رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و در استان‌های کرمانشاه، همدان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شاهد بارش شدید باران خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در بعد از ظهر همراه با وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. کمینه و بیشینه دما در این روز به 20 و 31 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.