تکواندوکار وزن 80- کیلوگرم ایران با شکست نماینده ازبکستان پانزدهمین طلای کاروان ایران در بازیهای آسیایی اینچئون را کسب کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، در رقابتهای تکواندوی دوازدهمین روز از هفدهمین دوره بازیهای آسیایی 2014 اینچئون درفینال وزن 80- کیلوگرم مردان مهدی خدابخشی در یک مبارزه خوب و هوشمندانه 5 بر یک "ماکسیم رافالویچ" ازبکستانی را شکست داد و قهرمان شد.

مدال طلای خدابخشی پانزدهمین طلای کاروان ایران در بازیهای آسیایی اینچئون بود.

وی که در این مبارزه با هوگو و لباس آبی مبارزه می کرد در وقت اول 2 بر 0 پیش افتاد اما در وقت دوم دو اخطار گرفت و یک امتیاز از دست داد.

در شرایطی که دو مبارز با احتیاط کار را دنبال می‌کردند خدابخشی پایش را بالا کشید و ضربه ای به بینی حریف خود زد که پس از اعتراض مقانلو و بازبینی فیلم 3 امتیاز گرفت و 5 بر یک پیش افتاد.

در وقت سوم خدابخشی پایش را بالا کشید و یک بار دیگر ضربه را زد که داور باز هم امتیاز را نپذیرفت و مقانلو اعتراض کرد که مشخص شد رای داور درست بوده و کارت اعتراض ایران سوخت.

حریف ازبکستانی برنز مسابقات قهرمانی آسیا 2014 در ازبکستان را در کارنامه داشت که در همان رقابتها مهدی خدابخشی قهرمان شد.

خدابخشی برای رسیدن به این مدال در دور اول "بهادر آریه" از نپال را با نتیجه 16 بر صفر و در دور دوم "هیدونری اباتا"از ژاپن را 5 بر یک شکست داد و برنزش را قطعی کرد، او در نیمه نهایی هم " فرهود نگماتف" از تاجیکستان را شکست داد و فینالیست شد.

در روز اول مسابقات تکواندو، تیم ایران یک مدال طلا توسط مسعود حجی زواره و یک مدال برنز توسط سوسن حاجی پور گرفت و یوسف کرمی حذف شد.

فردا (پنج شنبه) در سومین روز مسابقات تکواندوی بازیهای آسیایی تیم ایران دو نماینده دارد که طبق برنامه در وزن 67- کیلوگرم بانوان شکرانه ایزدی در دور اول استراحت دارد و در دور دوم با برنده نمایندگان نپال و ماکائو مبارزه می کند. در وزن 68- مردان هم بهنام اسبقی در دور اول استراحت دارد و در دور دوم با برنده قطر و ویتنام روبه رو خواهد شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.