روز گذشته در سانفرانسیسکو مایکروسافت اقدام به معرفی نسخه آینده ویندوز کرد؛ ویندوزی که نام آن را Windows 10 گذاشته است، در حالی که همه منتظر ویندوز 9 بودند! در این نسخه از ویندوز با تغییرات و ابزارهای جدید روبره و هستیم که در اینجا آنها را به شما معرفی می کنیم.

روز گذشته مایکروسافت در سانفرانسیسکو، نسخه آینده ویندوز را معرفی کرد؛ ویندوزی که نام آن را Windows 10 گذاشته است، در حالی که همه منتظر ویندوز 9 بودند! در این نسخه از ویندوز با تغییرات و ابزارهای جدید روبره‌و هستیم که در اینجا آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

به گزارش جماران به نقل از تابناک، روز گذشته «تری میسون»، نایب رئیس اجرایی بخش سیستم عامل‌های مایکروسافت، معرفی نسخه جدید ویندوز با نام ویندوز را از نمونه Enterprise آن آغاز کرد. آن گونه که گفته شده، ویندوز 10با همه نوع سیستم‌های مدیریتی سابق و موجود همخوان است و این قابلیت را دارد که داده‌های شخصی را از داده‌های شرکتی و کاری جدا سازی کند. میسون اشاره کرد که ویندوز10قرار است، بهترین پلتفرم برای بنگاه‌ها و شرکت‌ها باشد.

منتظر ویندوز 9 نباشید؛ مایکروسافت ویندوز 10 را معرفی کرد!

همچنین «جو بلفیور» در این رویداد اقدام به معرفی برخی ‌امکانات جدید در ویندوز 10 کرد. وی نخست‌ دسکتاپ و Task Bar در این نسخه از ویندوز را معرفی ‌و هنگامی که ‌روی دکمه Start کلیک کرد، منو‌Start به شیوه سابق اما با تغییرات جدید اجرا شد. وی اشاره نمود که این منو قابلیت جا‌ دادن کاشی‌ها با ابعاد متفاوت را داراست.

آنگونه که گفته شد، ویندوز 10 از قابلیت‌های خوب ویندوز 7 و 8 در مجموع برخوردار است. بلفیور در این باره می‌گوید: ما به دنبال توازن در این سیستم عامل هستیم. در نتیجه کاربران ویندوز 7 می‌توانند همان محیط آشنای خود را ‌داشته باشند و در عین حال از امکانات خوب ویندوز 8 نیز بهرمند شوند.

اما هنگامی که بحث به Store در ویندوز رسید، بلفیور اشاره کرد، ‌کاشی‌های موجود در ویندوز 10 همApp های مدرن و هم نرم افزارهای سنتی را در بر می‌گیرد. وی اشاره کرد که ویندوز 8 محیطی به مراتب متفاوت داشته ‌و در نتیجه در ویندوز 10 مایکروسافت به دنبال ایجاد یک محیط کاملا آشنا هم در خود سیستم عامل و هم در نرم افزارهای آن است.

منتظر ویندوز 9 نباشید؛ مایکروسافت ویندوز 10 را معرفی کرد!

اما یکی از قابلیت‌هایی که در این نسخه از ویندوز به شدت ارتقا پیدا کرده Multitasking آن است. Task Bar در این نسخه دکمه جدید به نام Task View دارد که زمانی که آن را فشار دهید با امکان جدید روبه‌رو می‌شوید.

منتظر ویندوز 9 نباشید؛ مایکروسافت ویندوز 10 را معرفی کرد!

این ابزار تمامی پنجره‌ها و نرم‌افزارهای فعال را به همراه همه دسکتاپ‌های مجازی فعال به شما نشان می‌دهد. سوییچ بین دسکتاپ‌‌ها و ابزارهای در حال اجرا با این امکان به شدت ساده و سریع شده است.

از جمله تغییرات دیگری که در این نسخه از ویندوز می‌بینیم، مربوط به Charm Bar است. این بخشی است که از ویندوز 8 منتقل شده و برای آسانی بیشتر در کاربرد سیستم عامل بر روی دستگاه‌های لمسی است، به ویژه برای آن دسته از کاربرانی که از دستگاه‌هایی شبیه به Surface استفاده می‌کنند این موضوع لحاظ شده‌ که قابلیت‌های دوگانه در این نسخه از سیستم عامل به خوبی اجرایی باشد.

سرانجام آنکه مایکروسافت بر این باور است، نسخه 10 از ویندوز، جامع‌ترین پلتفرمی است که تا کنون از سوی این شرکت طراحی شده‌ و این قابلیت را دارد که ‌همزمان ر‌وی همه نوع از دستگاه‌ها اجرا شود. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص ویندوز 10 می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

منتظر ویندوز 9 نباشید؛ مایکروسافت ویندوز 10 را معرفی کرد!
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.