تلویزیون الجدید لبنان با انتشار«سندی سری»ازحمایت«بندر بن سلطان» شاهزاده سعودی تاکید کرد:عربستان سعودی همچنان قوی ترین بازیگر حمایت همه جانبه از تروریسم تکفیری از جمله داعش در سوریه ، عراق و مصر است.

به گزارش جماران از ایرنا به نقل از تلویزیون الجدید لبنان ، « سعود الفیصل» وزیرامور خارجه عربستان با دعوت به مبارزه با تروریسم در نشست بین المللی مبارزه با تروریسم در نیویورک همچنان تلاش می کند بگوید ریاض از گروههای تروریستی تکفیری حمایت نمی کند.

سعود الفیصل با بیان اینکه باندهای تروریستی به ارتش تبدیل شده اند و خطر نزدیک است، گفت که خطر گروههای تروریستی لبنان، سوریه، عراق، یمن و لیبی را تهدید می کند.

الجدید باتاکید به اینکه « عربستان تلاش می کند تا خود را از صف حامیان تروریسم خارج و وارد صف مبارزان با آن کند»، افزود:اما ما به یک سند سری دست یافته ایم که نشان می دهد عربستان سعودی همچنان قوی ترین بازیگر حمایت همه جانبه از تروریسم تکفیری از جمله داعش در سوریه ، عراق و مصر است.

این تلویزیون لبنانی خاطرنشان کرد:براساس این سند سری « بندربن سلطان» شاهزاده سعودی فعالیت های خود برای حمایت از عناصر مسلح را برخلاف مواضع علنی پادشاهی سعودی و هشدارهایی که در خصوص برخورد با تعدادی از گروه های تروریستی داده، از سر گرفته است.

الجدید افزود: این سند سری نشان می دهد که یک فروند هواپیمای ترابری آنتونف(antonov 124-100-150 )با یک محموله سلاح وارد فرودگاه (Etimesgut air base )درترکیه شده است.

« این محموله سلاح از رامستین آلمان (Ramstein) به فرودگاه تفلیس درگرجستان(Georgia Tbilisi ) ارسال و سپس به سه بخش تقسیم و به سه مقصد ارسال شده است».

مقصد اول : ابتدار وارد فرودگاهی در منطقه وان ترکیه شده و سپس برای یک پایگاه داعش ارسال شده است.

مقصد دوم: ابتدا وارد فرودگاه دیاربکر شده و سپس تسلیم داعش و گروه الجبهه الاسلامیه شده است.

مقصد سوم: ابتدا وارد فرودگاه ایلات در فلسطین اشغالی شده و سپس به صحرای سینا منتقل شده است.

الجدید افزود: این سند همچنین نشان مید هد که شاهزاده بندر بن سلطان با تامین هزینه خرید این سلاح و ارسال آنها تا مقصد موافقت و تاکید کرده که برای هر اقدامی مشابه آماده است.

این روزنامه لبنانی اضافه کرد: شاهزاده بندر اعلام کرده که بودجه ای ویژه برای آموزش عناصر الجبهه الاسلامیه در اختیار دارد و « خالد بن عبدالعزیز بن عبدالمحسن التویجری» رییس دیوان (دفتر)پادشاهی سعودی برای تامین آن از محل بودجه سالانه عربستان به او کمک می کند.

الجدید خاطرنشان کرد: این سند سری نشان می دهد که به دستور شاهزاده بندر مبالغی به حساب دستگاه های امنیتی شاخه های آمریکایی ارسال شده و از این طریق در بانک ها سپرده گذاری شده اند.

این تلویزیون لبنانی همچنین گزارش داد:رصد دقیق تماس ها در چند روز گذشته نشان می دهد که تحرکات نظامی برای هدف قرار دادن عربستان سعودی شروع شده است.

الجدید افزود: یک گروه متشکل از 115 عنصر تونسی ، لیبیایی ، مصری و سعودی که در اردن و زیر نظر کارشناسان آمریکایی آموزش دیده بودند، قرار بوده تا به گروه های تروریستی تکفیری مستقر در جولان سوریه ملحق شوند.

به گزارش الجدید، این گروه بجای جولان مسیر خود را بسوی شهر معان اردن تغییر داده و سپس راهی « تبوک بزرگ» از شهرهای شمالی عربستان سعودی شده است.

تلویزیون لبنانی خاطرنشان کرد: این گروه حرکت خود را 17 ماه سپتامبر جاری شروع و 19 همین ماه وارد عربستان سعودی شده تا ماموریت خود علیه این کشور را شروع کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.