یک دیپلمات آمریکایی روز پنجشنبه تاکید کرد دولت آمریکا باور نمی کند که سرکرده گروه افراط گرای بوکو حرام در نیجریه کشته شده باشد.

به گزارش جماران به نقل از واحد مرکزی خبر، در حالی که ارتش نیجریه خبر کشته شدن سرکرده بوکو حرام را اعلام کرده است، یک مسئول وزارت دفاع آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز در آن شرکت کرده بود، تاکید کرد: ما تا زمانی که اسناد و شواهد کافی دریافت نکنیم به چنین داستان هایی چندان اعتماد نمی کنیم.
مسئولان ارتش نیجریه روز چهارشنبه رسما اعلام کردند ابوبکر شکو سرکرده گروه افراط گرای بوکو حرام کشته شده است اما با توجه به این که مقامات نیجریه پیش از این نیز چنین خبرهایی را منتشر کرده اند و بلافاصله بوکو حرام با پخش یک فیلم ویدئویی آن را تکذیب کرده است، باور این خبر نیز کمی دشوار است.
دیپلمات آمریکایی که نامش فاش نشده است، افزود: مسئولان دولت نیجریه تا کنون چندین بار کشته شدن سرکرده بوکو حرام را اعلام کرده اند و هر بار ما پی بردیم که چنین خبرهایی بی اساس بوده است. ابتدا در نیجریه اعلام شد که فردی شبیه ابوبکر شکو توسط ارتش کشته شده است اما بعد مسئولان ارتش این کشور اعلام کردند فرد کشته شده خود شکو بوده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، دولت آمریکا مبارزه با گروه افراط گرای بوکو حرام در شمال شرقی نیجریه را یکی از اولویت های خود در قاره آفریقا قرار داده است. آمریکا برای کمک به مسئولان نیجریه به منظور یافتن دویست دختر دانش آموز که عناصر افراط گرای بوکو حرام آوریل گذشته در نیجریه ربودند، تعدادی از کارشناسان سیاسی و نظامی خود را به این کشور اعزام کرده است.
دیپلمات وزارت امور خارجه آمریکا افزود واشنگتن همچنان متعهد است که برای یافتن دختران ربوده شده و نجات آنها تلاش کند چرا که این مسئله را یک چالش بزرگ می داند. وی افزود هدف اصلی آمریکا متوقف کردن اقدامات افراطی و تروریستی بوکو حرام در شمال نیجریه است.
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.