علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدیدات تروریسم برای منطقه و جهان و ائتلاف های خود ساخته برای مقابله با آنها گفت: راه حل های نظامی صرف و بمباران برخی از مواضع تروریستها راه حل مبارزه با تروریسم نیست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، لاریجانی در دیدار 'ماریو فرناندو داماش نونس' سفیر پرتغال در تهران با اشاره به پیشینه تاریخی روابط ایران و پرتغال اظهار داشت: وجود روابط خوب دو جانبه پشتوانه مناسبی برای پیشبرد روابط دو کشور در تمامی زمینه های مورد علاقه طرفین محسوب می شود.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از ارتقاء سطح روابط خود با مجلس پرتغال بر اساس حسن تفاهم و درک متقابل استقبال می کند.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به ظرفیت های ایران و پرتغال در عرصه های مختلف برای توسعه روابط دو جانبه گفت: قابلیت های فراوانی در زمینه های اقتصادی، تجاری، علمی و فنی در دو کشور وجود دارد که باید از این ظرفیتها به نفع دو ملت بهره گرفت.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به تهدیدات تروریسم برای منطقه و جهان و ائتلاف های خود ساخته برای مقابله با آنها گفت: راه حل های نظامی صرف و بمباران برخی از مواضع تروریستها راه حل مبارزه با تروریسم نیست و ائتلاف برای مبارزه با داعش دستاویزی برای پیگیری اهداف آمریکا و آن دسته از هم پیمانان آن در منطقه است که خود در مقطعی با کمک های نظامی و مالی به رشد و بروز این پدیده نامبارک کمک کرده اند.

ماریو فرناندو داماش نونس سفیر پرتغال در تهران نیز در این دیدار ضمن اشاره به علاقه مندی کشورش به گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به تحولات جامعه بین المللی و جامعه سیاسی ایران، پرتغال علاقه مند به گسترش روابط خود در ابعاد مختلف با جمهوری اسلامی ایران است.

داماش نونس همچنین گفت: مجلس پرتغال درصدد است تا از طریق گروه های دوستی پارلمانی در روابط پارلمانی دو کشور تحرک بیشتری ایجاد کند و در همین راستا دولت پرتغال قصد دارد هیاتی را در سطح وزرای اقتصادی خود به تهران بفرستد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.