- فرصتهای سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران در دیدار جمعی از کارافرینان و روزنامه نگاران اقتصادی ترکیه با ˈمحسن مرتضایی فرˈ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول، تشریح شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سرکنسول ایران در استانبول روز پنجشنبه میزبان جمعی از اعضاء انجمن روزنامه نگاران اقتصادی و کارآفرینان استانبول و جمعی از تجار ترک سرمایه گذار در ایران، بود.

در این دیدار که با هماهنگی و حضور هیئت مدیره انجمن صنعتگران و تجار ایرانی مقیم استانبول برگزار شد، سرکنسول کشورمان ضمن خوش آمدگویی و ابراز خرسندی از فرصت پیش آمده و اشاره به توسعه روزافزون مناسبات تجاری بین دو کشور، بر وجود ظرفیتهای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف به ویژه صنعت گردشگری در کشورمان تاکید کرد و ازاعضاء حاضر درجلسه خواست تا از فرصتهای ایجاد شده و تسهیلات موجود در دولت تدبیر و امید استفاده نمایند.

مرتضایی فر در ادامه سخنان خود بر اراده مسئولان عالی رتبه دو کشور در دستیابی به حجم تجاری 35 میلیارد دلار تا سال 2015 اشاره کرد و گفت: ظرفیتهای متقابل نشان میدهد که دستیابی به چنین هدفی دور از انتظار نیست و وجود بسترها و پروژه های مناسب در کشورمان آماده پذیرش سرمایه گذاران خارجی به ویژه سرمایه گذاران کشور دوست و برادر ترکیه میباشد.

سرکنسول کشورمان در ادامه افزود: سیاستهای اقتصادی دولت تدبیر و امید در راستای حمایت ویژه از بخش خصوصی است و دولت تلاش میکند که بسترهای مناسب را جهت فعالیت هر چه بیشتر بخشهای خصوصی فراهم نموده و خود نظارت فعالیتها را بر عهده داشته باشد، لذا وجود چنین دیدگاهی فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان ترک جهت شرکت و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف در ایران بوده و سازمان حمایت از سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی کشورمان نیز از سرمایه گذاران خارجی به ویژه براداران ترک استقبال کرده و حمایتهای لازم را انجام میدهد.

در ادامه جلسه ، جلال توپراک عضو انجمن روزنامه نگاران ترکیه و رئیس بخش اقتصادی انجمن به ریاست از هیئت حاضر ضمن ابراز خرسندی ازحضور در محل سرکنسولگری به تاریخ دیرینه همسایگی دو کشور اشاره نموده، افزود: توسعه روابط اقتصادی دلخواه نیازمند ایجاد فضا و بسترهای مناسب اقتصادی است که این مهم نیز بایستی توسط مسئولین عالی رتبه اقتصادی دو کشور فراهم گردد.

در ادامه دیدار، تعدادی از روسای هیئت مدیره شرکتها و هولدینگ های حاضر نیز نقطه نظرات خود را ارائه نموده و به فرصتها و مشکلات سرمایه گذاران خارجی در کشورمان پرداختند که در پایان سرکنسول کشورمان ضمن ارائه توضیحات لازم و پاسخگویی به سوالات مطرح شده ، بر حمایت همه جانبه سرکنسولگری از ورود سرمایه گذاران ترک به کشورمان تاکید کرد و افزود بخش اقتصادی این مجموعه آماده ارائه همه گونه خدمات مورد نیاز برای سرمایه گذاران ترک می باشد .


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.