رییس پلیس راه کشور گفت: مسافران از همین امروز به فکر بازگشت باشند تا در روزهای آینده با ترافیک جاده ها مواجه نشوند.

به گزارش جماران به نقل از واحد مرکزی خبر سردار محمدرضا مهماندار در بازدید از جاده های استان تهران با اشاره به اینکه تردد در جاده ها در مسیر رفت و برگشت نیمه سنگین است، افزود: خوشبختانه گره ترافیکی و مشکل خاصی در محورهای مواصلاتی وجود ندارد.

وی گفت: به طور طبیعی ترافیک در پایان شهریور در جاده های کشور افزایش پیدا می کند و این افزایش بیشتر در استان های مازندران، گیلان، قم و مشهد است.

رییس پلیس راه کشور افزود: متأسفانه تعدادی از رانندگان با وجود هشدارهای زیاد، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند و ظاهراً تجربه لازم را برای رانندگی در جاده ها ندارند.

وی گفت: رفتارهای برخی از رانندگان در جاده ها در چند روز گذشته موجب حادثه شده است که 31 درصد تصادفات به علت خستگی و خواب آلودگی و توجه نکردن به جلو و 18 درصد به علت سبقت غیرمجاز بود.

این مقام انتظامی افزود: سهم تلفات در تخلف سبقت غیرمجاز زیاد است طوریکه تقریباً یک و نیم برابر کشته های تصادفات به علت سبقت غیرمجاز بوده است.

وی گفت: همکاران ما در برخورد با سبقت غیرمجاز بسیار جدی هستند طوریکه در صورت مشاهده با این تخلف، خودروی متخلف توقیف خواهد شد.

رییس پلیس راه کشور افزود: در آینده در پی آن هستیم با استفاده از ابزار و تجهیزات الکترونیکی زمان سفر راحت را برای مسافران مشخص کنیم و به آنان بگوییم در چه زمانی بهتر می توان به جاده رفت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.