برنامه شبیه سازی شورای امنیت سازمان ملل متحد به اهتمام فصلنامه مطالعات بین المللی در موزه صلح تهران برگزار شد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری مهر، فصلنامه مطالعات بین المللی سومین کارگاه آموزشی-پژوهشی شبیه سازی شورای امنیت سازمان ملل متحد را پنج شنبه 27 شهریورماه 1393 در موزه صلح تهران برگزار نمود.

این کارگاه که توسط فصلنامه مطالعات بین المللی با همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد و موزه صلح تهران برگزار گردید، با موضوع بحران اوکراین و عملکرد شورای امنیت در قبال تحولات این کشور صورت گرفت.

در این کارگاه که شماری از اساتید حقوق و روابط بین الملل به همراه دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری از دانشگاههای سراسر کشور حضور داشتند، با خوش آمدگویی دکتر ذاکریان مدیر مسئول فصلنامه مطالعات بین المللی و تقی پور مقدم مدیر موزه صلح تهران آغاز و در ادامه هماهنگ کننده مقیم و سفیر سازمان ملل متحد "گری لوییس" به ارائه دیدگاه های خود درخصوص سازمان ملل متحد و اهداف این سازمان در حفظ صلح و امنیت بین المللی پرداختند و برگزاری چنین کارگاه هایی را مفید ارزیابی نمودند.

همچنین ریاست این جلسه بر عهده باقر اسدی سفیر سابق ایران در سازمان ملل متحد بود که تجربیات خود در دوره حضور در سازمان های بین المللی را در اختیار شرکت کنندگان قرار داد.

ایزدی نماینده دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگر ناظران این کارگاه آموزشی بود که در خصوص وضعیت اقدامات بشردوستانه در کشورهای مختلف به ویژه در مورد وضعیت اوکراین به ارائه دیدگاه پرداخت.

در ادامه نشست، شرکت کنندگان این دوره از شبیه سازی، در قالب نقش های محول شده به عنوان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، دیدگاه ها و مواضع خود را در مورد اوکراین به بحث و گفت و گو گذاشتند و پیش نویس قطعنامه ای را در دستور کار شورای امنیت قرار دادند. اختتامیه این برنامه با قرائت پیام دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه به این کارگروه آموزشی، به پایان رسید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.