رئیس جمهور روسیه با تاکید بر سیاسی بودن تحریم‌ها علیه کشورش، تصریح کرد که محدود کردن واردات از کشورهای تحریم‌کنندۀ روسیه، تنها با هدف دفاع از منافع ملی این کشور انجام شده است.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز پنج شنبه تصریح کرد که مسکو تصمیم و برنامه ای برای مجازات کشورهای تحریم کننده روسیه ندارد و قصد اعمال فشار بر کسی نداشته است و هدف از اعمال محدودیت بر واردات علیه کشورهایی که روسیه را تحریم کرده اند، تنها دفاع از منافع ملی بوده است.

بر اساس این گزارش پوتین در ادامه گفت: در پاسخ به تحریم های غرب ما تدابیر حمایتی را اعلام کردیم و مایلم بیان کنم که هدف از این تدابیر، مجازات یا اعمال فشار بر شرکای ما نبوده و ما تنها به فکر منافع و اهداف توسعه ای خود هستیم.

به نوشته ریانوستی، پوتین در نشست شورای دولتی روسیه افزود: تحریم های اعمال شده علیه روسیه، نشانۀ دوری برخی از شرکای ما از اصول اساسی سازمان تجارت جهانی است.

رئیس جمهور روسیه یادآور شد: آنها اصول دسترسی برابر همه کشورها به بازار کالاها و خدمات را نقض کرده اند. آنها از جایگاه محبوب ترین کشور در تجارت و اصل عدالت و رقابت آزاد چشم پوشی و صرفنظر کردند.

پوتین تاکید کرد که همه این اقدامات در مسیری سیاسی انجام شده و هیچ یک از قوانین سازمان جهانی تجارت در نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.